Firmy tradingowe z Wall Street zwiększają obecność na rynku krypto | Wiadomości | CrypS.

Firmy tradingowe z Wall Street zwiększają obecność na rynku krypto

Michał Misiura
firmy tradingowe z wall street wchodzą mocniej w rynek kryptowalut

Jump Trading, GTS i Jane Street, należące do największych graczy na amerykańskim rynku akcji, intensyfikują handel kryptowalutami – donosi Financial Times.

Firmy zajmujące się tradingiem wysokich częstotliwości były już obecne na rynku cyfrowych aktywów, jednak teraz wzmacniają na nim swoją obecność. Przez lata nie było to także ogłaszane publicznie.

Rozpoczęliśmy handel kryptowalutami pod koniec 2017 roku, przenosząc swoją wiedzę, którą opracowaliśmy w innych klasach aktywów i handlujemy cyfrowymi aktywami 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu na całym świecie – powiedziała Mina Nguyen, pełniąca funkcję szefowej strategii instytucjonalnej Jane Street, w wywiadzie dla Financial Times.

Spółki tradingowe nie chcą spóźnić się na pociąg

Traderzy wysokich częstotliwości stali na czele zmian na amerykańskim rynku akcji, wykorzystując technologię do obniżenia marży i zarabiania miliardów dolarów na arbitrażu. Teraz nie chcą zostać w tyle nowej gorączki złota, która zdobywa zainteresowanie coraz większej liczby instytucjonalnych graczy.

Globalna firma tradingowa GTS jest w trakcie tworzenia kryptowalutowego startupu o nazwie Radkl, który rozpocznie działalność jeszcze w tym roku. Jego oferta ma być związana z własnością cyfrowych aktywów – zarówno tradycyjnych kryptowalut, takich jak bitcoin, jak i produktów z rynku DeFi. W Radkl zainwestował m.in. amerykański miliarder Steven Cohen, który zarządza funduszem hedgingowym Point72 Asset Management. Ari Rubenstein, stojący na czele GTS, zwrócił uwagę, że widzi duże zapotrzebowanie na dużych graczy, którzy ułatwią poruszanie się po rynku kryptowalut. Jego zdaniem dzięki nim stanie się on bardziej wydajny i atrakcyjny dla inwestorów.

Osobną jednostkę do spraw kryptowalut tworzy także Jump Trading. W jej skład wejdzie ponad 80 osób, których zadaniem będzie generowanie zysków na rozwijającej się technologii blockchain i cyfrowych walutach. Prezes nowego oddziału, Kanav Kariya, powiedział że Jump Trade poświęciło dziesięciolecia na budowę infrastruktury o wysokiej wydajności i teraz „przeszczepi ten mięsień na rynek kryptowalut”.

firmy tradingowe z wall street wchodzą mocniej w rynek kryptowalutreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.