FCA informuje o ponad 220% wzroście zgłoszeń dotyczących krypto scamów | Wiadomości | CrypS.

FCA informuje o ponad 220% wzroście zgłoszeń dotyczących krypto scamów

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
brytyjskie fca radzi klientom wypłacić środki przed 10 stycznia jeśli ich firma nie jest zarejestrowana

Brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) opublikował wczoraj dane, które wskazują na 222% wzrost zgłoszeń dotyczących krypto scamów w okresie od kwietnia 2020 r. do marca 2021 r.

W kwietniu 2020 roku brytyjski regulator otrzymał łącznie 176 zapytań dotyczących scamów. Do marca 2021 roku liczba ta wzrosła do 566.

FCA sugeruje, że wzrost ten po części może wynikać ze zmieniającej się charakterystyki inwestorów i ich decyzji inwestycyjnych.

Młodsi ludzie są dwukrotnie bardziej skłonni do inwestowania w inwestycje wysokiego ryzyka niż dorośli. Przykładowo, 44% kryptowalut i 31% inwestycji crowdfundingowych jest w posiadaniu osób poniżej 34 roku życia.

Mając na uwadze te nowo opublikowane dane, nie jest niczym dziwnym, że regulator przyjął krytyczną postawę wobec branży.

FCA i kryptowaluty

W ciągu ostatniego roku FCA skoncentrował się na ochronie konsumenta. W styczniu wydał nawet publiczne ostrzeżenie o ryzyku związanym z inwestycjami w kryptowaluty. Regulator twierdził wówczas:

Inwestowanie w aktywa kryptowalutowe, lub inwestycje i pożyczki z nimi związane, generalnie wiąże się z podejmowaniem bardzo wysokiego ryzyka. Jeśli konsumenci inwestują w tego typu produkty, powinni być przygotowani na utratę wszystkich swoich pieniędzy.

Następnie urząd finansowy przedstawił pięć rodzajów ryzyka związanego z cyfrowymi aktywami. Wśród nich wymienił brak ochrony konsumentów, zmienność cen, złożoność produktu, opłaty oraz wprowadzające w błąd materiały marketingowe.

brytyjskie fca radzi klientom wypłacić środki przed 10 stycznia jeśli ich firma nie jest zarejestrowanareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.