Coinbase składa wniosek o możliwość handlu kontraktami futures | Wiadomości | CrypS.

Coinbase składa wniosek o możliwość handlu kontraktami futures

Redakcja
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Giełda Coinbase złożyła wniosek o możliwość handlu kontraktami futures, co sugeruje, że już niedługo może zaoferować inwestorom instrumenty pochodne na kryptowaluty.

Platforma oświadczyła dziś na Twitterze, że zarejestrowała się w National Futures Association jako Futures Commission Merchant. Aktualnie status wniosku na stronie regulatora figuruje jako „pending”.

Wcześniej Brett Tejpaul, szef sprzedaży instytucjonalnej, sugerował, że oferta firmy może obejmować „instrumenty pochodne, kontrakty terminowe, opcje, swapy, [i] produkty strukturyzowane”. Tejpaul złożył to oświadczenie podczas wywiadu z kryptowalutową witryną informacyjną The Block.

Warto tutaj zaznaczyć, że kilka konkurencyjnych giełd kryptowalutowych oferuje już podobne funkcje handlu. Można do nich zaliczyć m.in. Binance, FTX, Huobi, Kraken i BitMEX. Wygląda więc na to, że Coinbase próbuje dogonić swoich rywali.

Inwestorzy są zainteresowani

Wiadomość pojawia się kilka miesięcy po decyzji Coinbase o wejściu na Nasdaq. W ten sposób firma dała tradycyjnym inwestorom możliwość pośredniego inwestowania w krypto branże. Ponadto zaledwie kilka dni temu dowiedzieliśmy się, że obligacje śmieciowe Coinbase cieszą się dużym popytem. Firma sprzedała bowiem aż 2 miliardy dolarów długu.

Pomimo swojego sukcesu, Coinbase stoi również w obliczu potencjalnego postępowania ze strony amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Regulator zagroził pozwaniem giełdy w związku z jej usługą pożyczania stablecoinów.

Coinbase jest obecnie drugą co do wielkości giełdą kryptowalut pod względem wolumenu. Tylko w ciągu ostatniego dnia przetworzyła transakcje warte 4,4 mld USD.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdęreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.