Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.08.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.08.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.08.21]
 • Alibaba uruchamia rynek NFT
  Chiński gigant e-commerce Alibaba Group Holding Limited (BABA) uruchomił nowy rynek dla niezamiennych tokenów (NFT), na którym właściciele mogą sprzedawać stokenizowane licencje na swoją własność intelektualną.
 • Hiszpański regulator wydał ostrzeżenia przed Huobi i Bybit
  Hiszpańska Comisión Nacional de Mercado de Valores (CNMV), która nadzoruje rynek usług finansowych, wydała ostrzeżenia przed popularnymi giełdami kryptowalut Huobi i Bybit.
 • Historyczne wydarzenie kryptowalutowe w Saratodze
  Świat wyścigów konnych jest przesiąknięty tradycją, a ludzie zaangażowani w ten świat często są odporni na jakiekolwiek zmiany. Wyścigi konne to jednak również wielki biznes, w którym co roku wydawane są miliony dolarów. W tym roku tradycja i innowacja zderzyły się podczas Saratoga Sale.
 • Wartość środków na umowie depozytowej Ethereum 2.0 przekroczyła 22 mld USD
  Umowa depozytowa Ethereum 2.0 znalazła się na szczycie rankingu największych adresów ETH. Wielkość zablokowanych w nim środków przekroczyła 6,8 mln ETH (~22,29 mld USD według kursu z chwili pisania) – ponad 5,8% podaży rynku kryptowalut.
 • Ethereum najpopularniejszą kryptowalutą w Singapurze
  Ethereum jest obecnie najbardziej popularną kryptowalutą w Singapurze. ETH znajduje się w portfolio 78% inwestorów, posiadających cyfrowe aktywa.
 • T-Mobile sprawdza możliwość potencjalnego wycieku danych
  Haker twierdzi, że wyciągnął z serwerów T-Mobile dane dotyczące ponad 100 milionów klientów i chce je odsprzedać za 6 BTC.
 • Były programista Zcash poprowadzi nową inicjatywę Twittera
  Były główny programista Zcash, Jay Graber, poprowadzi inicjatywę BlueSky pod przewodnictwem Twittera, mającą na celu opracowanie otwartego i zdecentralizowanego standardu dla mediów społecznościowych.
 • BitDAO zbiera ponad 356 milionów dolarów i wprowadza token zarządzania
  Zdecentralizowana organizacja autonomiczna (DAO) BitDAO uruchomiła token zarządzania BIT i zebrała 112 000 ETH (około 356 mln USD w momencie pisania tego tekstu).
 • Członek rządu Chile posiada Ethereum pomimo bycia krypto sceptykiem
  Giorgio Jackson, członek chilijskiej opozycyjnej partii politycznej Demokratyczna Rewolucja, ujawnił ostatnio podczas wydarzenia prowadzonego przez giełdę kryptowalutową Buda, że w swoim portfelu posiada Ethereum (ETH). Dał jednak jasno do zrozumienia, że nadal jest sceptyczny w stosunku do cyfrowych aktywów.
 • Rząd USA oferuje hakerom 10 milionów dolarów w kryptowalutach
  Departament Stanu USA (DOS) próbuje powstrzymać cyberprzestępczość w kraju za pomocą nowej inicjatywy Rewards for Justice (RFJ). Agencja zaoferuje do 10 milionów dolarów w kryptowalutach każdemu, kto przekaże informacje prowadzące do zidentyfikowania hakerów wspieranych przez państwo.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 17.08.21]
reklama
reklama