Alibaba uruchamia rynek NFT | Wiadomości | CrypS.

Alibaba uruchamia rynek NFT

Konrad Juszczyk
Alibaba uruchamia rynek NFT

Chiński gigant e-commerce Alibaba Group Holding Limited (BABA) uruchomił nowy rynek dla niezamiennych tokenów (NFT), na którym właściciele mogą sprzedawać stokenizowane licencje na swoją własność intelektualną.

Rynek NFT od Alibaby

Nowy rynek NFT pod nazwą „Blockchain Digital Copyright and Asset-Trade” jest już dostępny dla zainteresowanych za pośrednictwem platformy aukcyjnej Alibaba. Wystawione NFT za pośrednictwem platformy będą wydawane na „New Copyright Blockchain” — blockchainowej platformie obsługiwanej przez Komitet ds. Praw Autorskich Stowarzyszenia Sichuan Blockchain.

Nowa usługa ma na celu przyciągnięcie pisarzy, muzyków, twórców gier itp. do sprzedaży praw do swoich treści za pośrednictwem technologii blockchain. Potencjalni kupcy będą musieli złożyć depozyt w wysokości 500 juanów lub 77 USD, aby móc licytować na aukcjach. Każda licencja praw autorskich jest wymieniona z ceną wywoławczą 15 USD. Na platformie znajduje się już wiele produktów, których licytacja rozpocznie się w przyszłym miesiącu. Wiele NFT na wystawie nie określa jednak jakie prawa przysługują nabywcom, a jeden NFT wydaje się nawet przedstawiać nielicencjonowaną grafikę fanów Gwiezdnych Wojen.

Szał na NFT trwa

NFT stały się nowym trendem w świecie inwestycji cyfrowych na początku tego roku i wciąż osiągają nowe rekordy. Zgodnie z danymi zebranymi przez DappRadar, sprzedaż niewymiennych tokenów (NFT) w pierwszych sześciu miesiącach 2021 roku wyniosła około 2,5 miliarda dolarów. To gigantyczny wzrost z zaledwie 13,7 mln USD w pierwszej połowie 2020 roku. Najnowszą firmą, która weszła na falę niewymiennych tokenów, jest brytyjska marka modowa Burberry, która podjęła współpracę z Blankos.

Alibaba uruchamia rynek NFT
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.