Były programista Zcash poprowadzi inicjatywę Twittera | Wiadomości | CrypS.

Były programista Zcash poprowadzi inicjatywę Twittera

Konrad Juszczyk
BlueSky- kryptowalutowy projekt Twittera

Zgodnie z poniedziałkowym ogłoszeniem zdecentralizowany projekt mediów społecznościowych, ujawniony przez Jacka Dorseya w 2019 roku, znalazł lidera projektu.

BlueSky — zdecentralizowane media społecznościowe

Były główny programista Zcash, Jay Graber, poprowadzi inicjatywę BlueSky pod przewodnictwem Twittera, mającą na celu opracowanie otwartego i zdecentralizowanego standardu dla mediów społecznościowych. Graber powiedział w wątku na Twitterze, że nie może się doczekać współpracy nad projektem.

Dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey ogłosił już w grudniu 2019 roku, że finansuje niewielką grupę programistów, którzy mają zbudować BlueSky, opisywany wówczas jako zdecentralizowane media społecznościowe. Na oficjalnej stronie Bluesky deklarowanym celem projektu jest „odbudowa sieci społecznościowej […], przywracając użytkownikom kontrolę nad społecznościami”.

Nie jest jasne, czy nowy produkt od Dorseya będzie zawierał elementy tokenizowane. Nie wiadomo również, w jakim kierunku może pójść sieć społecznościowa i kiedy zostanie wypuszczona. Dorsey publicznie opowiada się za Bitcoinem i powiedział, że chce uczynić z niego „ojczystą walutę” Internetu. Można przypuszczać, że Twitter lub BlueSky mogą w przyszłości zintegrować się z siecią Lightning Network, dodając płatności w BTC, których temat był poruszany na konferencji The B Word.

BlueSky- kryptowalutowy projekt Twittera
reklama
reklama