Były programista Zcash poprowadzi inicjatywę Twittera | Wiadomości | CrypS.

Były programista Zcash poprowadzi inicjatywę Twittera

Redaktor: Albert Czajkowski
BlueSky- kryptowalutowy projekt Twittera

Zgodnie z poniedziałkowym ogłoszeniem zdecentralizowany projekt mediów społecznościowych, ujawniony przez Jacka Dorseya w 2019 roku, znalazł lidera projektu.

BlueSky — zdecentralizowane media społecznościowe

Były główny programista Zcash, Jay Graber, poprowadzi inicjatywę BlueSky pod przewodnictwem Twittera, mającą na celu opracowanie otwartego i zdecentralizowanego standardu dla mediów społecznościowych. Graber powiedział w wątku na Twitterze, że nie może się doczekać współpracy nad projektem.

Dyrektor generalny Twittera, Jack Dorsey ogłosił już w grudniu 2019 roku, że finansuje niewielką grupę programistów, którzy mają zbudować BlueSky, opisywany wówczas jako zdecentralizowane media społecznościowe. Na oficjalnej stronie Bluesky deklarowanym celem projektu jest „odbudowa sieci społecznościowej […], przywracając użytkownikom kontrolę nad społecznościami”.

Nie jest jasne, czy nowy produkt od Dorseya będzie zawierał elementy tokenizowane. Nie wiadomo również, w jakim kierunku może pójść sieć społecznościowa i kiedy zostanie wypuszczona. Dorsey publicznie opowiada się za Bitcoinem i powiedział, że chce uczynić z niego „ojczystą walutę” Internetu. Można przypuszczać, że Twitter lub BlueSky mogą w przyszłości zintegrować się z siecią Lightning Network, dodając płatności w BTC, których temat był poruszany na konferencji The B Word.

BlueSky- kryptowalutowy projekt Twitterareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.