T-Mobile sprawdza możliwość potencjalnego wycieku danych | Wiadomości | CrypS.

T-Mobile sprawdza możliwość potencjalnego wycieku danych

Mariusz Przepiórka
T-Mobile sprawdza możliwość potencjalnego wycieku danych

Amerykański gigant telekomunikacyjny T-Mobile bada sprawę rzekomego masowego naruszenia danych, które mogło obejmować wiele milionów użytkowników. Według informacji przekazanych przez Motherboard, T-Mobile prowadzi dochodzenie w sprawie wycieku danych, o którym pisze jeden z użytkowników podziemnego forum internetowego. Haker twierdzi, że wyciągnął z serwerów T-Mobile dane dotyczące ponad 100 milionów klientów.

Haker chce sprzedać dane i wycenia je na 6 BTC (ok. 287 tys. USD). Autorzy Motherboard twierdzą, że mieli wgląd w niektóre dane, które obejmują numery ubezpieczenia społecznego, numery telefonów, nazwiska, adresy, unikatowe numery IMEI oraz informacje o prawie jazdy. Haker stwierdził ponadto, że zamierza sprzedać większość danych, jednak pakiet zawierający 30 mln numerów ubezpieczenia społecznego oraz praw jazdy chce wymienić za okup w BTC. Podkreślił również, że T-Mobile najwyraźniej zlokalizowało źródło ataku, ponieważ luka, przez którą dostał się na serwery spółki, została zablokowana.

Kolejne problemy z zabezpieczaniem danych

Rzecznik T-Mobile powiedział, że firma jest świadoma twierdzeń, które pojawiły się na forum i aktywnie bada ich zasadność. To nie pierwszy raz, kiedy T-Mobile znajduje się w centrum skandalu związanego z cyberbezpieczeństwem. W lutym operator komórkowy został pozwany przez ofiarę, która straciła 450 tys. USD w BTC w wyniku ataku typu „SIM-swap”.

Do ataków typu SIM-swap dochodzi w wyniku przejęcia numeru telefonu komórkowego ofiary. Numer ten może być wykorzystany do przejęcia internetowych kont finansowych i kont w mediach społecznościowych ofiary poprzez przechwytywanie automatycznych wiadomości lub połączeń telefonicznych, wykorzystywanych do uwierzytelniania dwuskładnikowego. W tym przypadku ofiara, którą był Calvin Cheng, oskarżyła T-Mobile o brak odpowiednich zasad bezpieczeństwa.

Spółka T-Mobile była również pozwana w lipcu 2020 przez dyrektora generalnego firmy kryptowalutowej w związku z serią ataków SIM-swap, które doprowadziły do utraty cyfrowych aktywów o wartości 8,7 mln USD.

T-Mobile sprawdza możliwość potencjalnego wycieku danych
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.