Ethereum najpopularniejszą kryptowalutą w Singapurze | Wiadomości | CrypS.

Ethereum najpopularniejszą kryptowalutą w Singapurze

Michał Misiura
singapur bitcoin

Ethereum jest obecnie najbardziej popularną kryptowalutą w Singapurze. ETH znajduje się w portfolio 78% inwestorów, posiadających cyfrowe aktywa.

67% Singapurczyków, którzy deklarowali aktywność na różnych rynkach inwestycyjnych, posiada kryptowaluty – wynika z badania przeprowadzonego przez CoinMarketCap, giełdę kryptowalut Gemini oraz Seedly. Pomiędzy 29 czerwca i 9 lipca, ankiecie poddano grupę 4348 osób w wieku od 18 do 65 lat.

Badanie ujawniło, że 2/3 spośród osób deklarujących posiadanie kryptowalut, weszła na rynek podczas pandemii koronawirusa. 81% z nich inwestuje długoterminowo, 58% prowadzi czasami krótkoterminową spekulację, a 43% zarabia wykorzystując kryptowaluty.

Ethereum posiada 78% kryptowalutowych inwestorów, zaś Bitcoin znajduje się w portfolio 69% z nich. Popularnością w Singapurze cieszą się także Cardano (ADA): 40%, Binance Coin (BNB): 31%, Ripple (XRP): 25%, Tether (USDT): 25%, Polkadot (DOT): 22% oraz Chainlink (LINK): 18%.

Wśród trendów dominowały: DeFi (59% zainteresowanych), ochrona przed inflacją (41%) oraz NFT (26% wskazań). 

Wiek i udział kryptowalut w portfelu

W kryptowaluty inwestują najczęściej mężczyźni (79.9%). Mniej niż 35 lat to kategoria wiekowa, do której należy aż 80,2% osób, aktywnych na tym rynku. Średni wiek singapurskiego hodlera to 29 lat.

Badanie ujawniło, że w grupie wiekowej 18 – 24, u co piątej osoby, kryptowaluty stanowią ponad 50% portfolio. U większości inwestorów udział cyfrowych aktywów w portfelu nie przekracza jednak 5%. Dotyczy to 64% ankietowanych Singapurczyków.

Kobiety wykazują się większą ostrożnością jeśli chodzi o środki inwestowane w kryptowaluty. U 70% z nich nie stanowią one więcej niż 14% portfolio. 46% ankietowanych kobiet przeznaczyło na kryptowaluty mniej niż 5% portfela.

Najpoważniej (pod względem kapitału) inwestują Singapurczycy w wieku od 35 do 44 lat. 46% z nich przeznaczyło na kryptowaluty więcej niż 10 000 dolarów.

Najważniejsze cechy giełdy kryptowalut

Bezpieczeństwo środków jest najważniejszym kryterium, którym kierują się przy wyborze giełdy kryptowalut mieszkańcy Singapuru. Wskazało je 55% ankietowanych. Badani zwracali także uwagę na regulacje (23%) oraz opłaty (20). Na Oferowane produkty, jako najważniejszą cechę, wskazało jedynie 5% osób.

singapur bitcoin
reklama
reklama