Członek rządu Chile posiada Ethereum pomimo bycia krypto sceptykiem | Wiadomości | CrypS.

Członek rządu Chile posiada Ethereum pomimo bycia krypto sceptykiem

Redakcja
chile kryptowaluty

Giorgio Jackson, członek chilijskiej opozycyjnej partii politycznej Demokratyczna Rewolucja, ujawnił ostatnio podczas wydarzenia prowadzonego przez giełdę kryptowalutową Buda, że w swoim portfelu posiada Ethereum (ETH). Dał jednak jasno do zrozumienia, że nadal jest sceptyczny w stosunku do cyfrowych aktywów.

Według raportu Diario Financiero, podczas wydarzenia o nazwie „Bitcoin i kryptowaluty: możliwości i wyzwania”, Jackson stwierdził, że cyfrowe aktywa powinny być honorowane w Chile, ale nie jest za tym, aby uznać je za prawny środek płatniczy, tak jak zrobił to Salwador.

Nie zamykam się na taką możliwość, ale jestem sceptyczny i nie ma wystarczających powodów, aby utrzymywać, że jest to coś idealnego lub optymalnego, aby mieć kryptowalutę jako prawny środek płatniczy w jakimkolwiek kraju.

Jackson odwołał się również do potrzeby stworzenia możliwości śledzenia krypto przestępstw. Wracając do początkowej dyskusji na temat tego, czy Bitcoin powinien być prawnym środkiem płatniczym czy nie, chilijski deputowany powiedział, że kryptowaluty powinny mieć stabilną cenę. Wezwał też do stworzenia ustawy dot. fintechu, która mogłaby chronić ludzi przed czynnikami takimi jak zmienność czy koszta transakcyjne.

Świat fintechu nie będzie wyjątkiem, a my musimy widzieć, jak chronimy ludzi. Musimy uchwalić prawo fintechowe, znaleźć sposób na ich rozliczenie. A pomysł, aby móc rzucić wyzwanie instytucjom finansowym, wydaje mi się fundamentalny.

Rządz Salwadoru ogłosił w czerwcu, że rozda Bitcoiny o wartości 30 dolarów każdemu dorosłemu obywatelowi. Wpierw jednak muszą oni pobrać oficjalny bitcoinowy portfel kraju.

Ruch ten został ciepło przyjęty przez społeczność kryptowalut na całym świecie. Chociaż nie jest znana oficjalna liczba dorosłych obywateli Salwadoru, szacuje się, może ona wynosić około 4,5 miliona. Według danych Banku Światowego, kraj ten ma 6,45 miliona mieszkańców.

chile kryptowalutyreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.