Rząd USA oferuje hakerom 10 milionów dolarów w kryptowalutach, aby wytropić cyberprzestępców | Wiadomości | CrypS.

Rząd USA oferuje hakerom 10 milionów dolarów w kryptowalutach, aby wytropić cyberprzestępców

Redakcja
Akropolis hack DeFi

Departament Stanu USA (DOS) próbuje powstrzymać cyberprzestępczość w kraju za pomocą nowej inicjatywy Rewards for Justice (RFJ). Agencja zaoferuje do 10 milionów dolarów w kryptowalutach każdemu, kto przekaże informacje prowadzące do zidentyfikowania hakerów wspieranych przez państwo.

W zeszłym tygodniu hakerzy i eksperci od cyberbezpieczeństwa wzięli udział w słynnej konferencji Black Hat Briefings. Departament Stanu promował nowy program za pomocą kodu QR umieszczonego na ulotkach i koszulkach. Uczestnicy konferencji mogli go zeskanować i przejść do strony RFJ zawierającej wszystkie informacje o nagrodzie.

Zainteresowane osoby mogą uzyskać dostęp do kanału RFJ poprzez TOR, przeglądarkę, która umożliwia anonimowe wyszukiwanie informacji i komunikację. Funkcjonariusze DOS uważają, że dark web i wykorzystanie nowoczesnych technologii – odwołując się do kryptowalut i blockchain – są dla nich odpowiednimi narzędziami.

USA wzmacnia cyberbezpieczeństwo w obawie przed zagranicznymi hakerami

Miesiąc temu administracja Bidena zdecydowała, że nadszedł czas, aby wzmocnić cyberbezpieczeństwo kraju. Administracja oskarżyła rosyjskie i chińskie władze o zatrudnianie hakerów, aby ci włamywali się do amerykańskich agencji i departamentów federalnych. Różnica w nowym programie polega na tym, że pierwszy raz od 40 lat, informatorzy RFJ mogą wybrać zapłatę w kryptowalucie.

Zapewniamy przelewy, faktycznie możemy nadal dostarczać – i dostarczamy – walizki pełne gotówki, możemy zapewnić nagrody rzeczowe. A teraz odbiorca będzie mógł wybrać dowolną kryptowalutę, która mu się podoba.

Oficerowie DOS nie ujawnili, jakie jeszcze przypadki użycia kryptowalut występują w rządzie. Mimo to dali jasno do zrozumienia, że administracja Bidena nadal jest skłonna śledzić transakcje kryptowalutowe z “powodów cyberbezpieczeństwa”. Podobnie zrobiło FBI, gdy odzyskało ponad 2,1 miliona w BTC zapłacone jako okup przez amerykańskiego behemota naftowego Colonial Pipeline.

Akropolis hack DeFireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.