Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 15.10.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 15.10.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 15.10.2021
 • Bitcoin przekracza poziom 60 000 USD po decyzji SEC
  Bitcoin po raz pierwszy od kwietnia na krótko przekroczył poziom 60 000 dolarów. Ten wzrost jest wynikiem raportu sugerującego, że fundusz giełdowy kontraktów terminowych na Bitcoiny (ETF) prawdopodobnie rozpocznie handel w Stanach Zjednoczonych.
 • Meksyk nie przyjmie Bitcoina jako prawnego środka płatniczego
  Prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador powiedział, że kraj raczej nie pójdzie w ślady Salwadoru, przyjmując kryptowaluty, takie jak Bitcoin, jako prawny środek płatniczy obok waluty fiat.
 • Polska na 10 miejscu w sferze DeFi
  Firma analityczna Chainalysis przedstawiła nowy raport na temat geografii kryptowalut. Wśród państw o największym wskaźniku użycia cyfrowych aktywów znalazły się kraje z regionu Azji Centralnej, Południowej i Oceanii. Branża DeFi rozwija się najprężniej w Centralnej, Północnej i Zachodniej Europie.
 • Liderzy G7 przedstawili wytyczne dot. CBDC
  Banki centralne na całym świecie w ciągu ostatnich kilku miesięcy znacznie zwiększyły swoje wysiłki na rzecz rozwoju i emisji cyfrowych walut banku centralnego. Wczoraj liderzy siedmiu światowych gospodarek przedstawili kilka ważnych wytycznych dla CBDC.
 • Szef Morgan Stanley wskazuje na niskie zainteresowanie bitcoinem
  Kryptowaluty i leżąca u ich podstaw technologia blockchain udowodniły swoją długowieczność, ale cyfrowe aktywa nie cieszą się dużym popytem wśród klientów Morgan Stanley. Takie informacje przekazał James Gorman, prezes banku Morgan Stanley.
 • Crypto.com oferuje darmową konwersję pomiędzy stablecoinami
  Giełda kryptowalut Crypto.com ogłosiła, że od teraz jej użytkownicy mogą dokonywać konwersji pomiędzy stablecoinami USDC, BUSD, GUSD i TUSD bez żadnych dodatkowych opłat.
 • Australia chce wprowadzić surowsze kary dla hakerów ransomware
  Jak donosi The Australian, hakerzy w Australii będą musieli stawić czoła nowym, surowszym karom za ataki ransomware.
 • Górnik ukradł prąd za 44 000 USD w Wielkiej Brytanii. Trafił do więzienia
  40-letni Sanjay Singh z Leicestershire trafił do więzienia na 13 miesięcy za kradzież energii elektrycznej wartej 44 000 USD. Kradziony prąd wykorzystywał do prowadzenia kopalni Bitcoina.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 15.10.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.