Liderzy G7 przedstawili wytyczne dot. CBDC | Wiadomości | CrypS.

Liderzy G7 przedstawili wytyczne dot. CBDC

Redakcja
g7 regulacje krypto

Banki centralne na całym świecie w ciągu ostatnich kilku miesięcy znacznie zwiększyły swoje wysiłki na rzecz rozwoju i emisji cyfrowych walut banku centralnego. Wczoraj liderzy siedmiu światowych gospodarek przedstawili kilka ważnych wytycznych dla CBDC.

Według niedawnego raportu opublikowanego przez Reuters, liderzy finansowi G7 pochwalili ostatnie innowacje w zakresie cyfrowych pieniędzy. Jednocześnie zwrócili jednak uwagę na kilka kwestii związanych z regulacjami i polityką publiczną. Urzędnicy podkreślili potrzebę skoordynowanego działania w celu zmniejszenia ryzyka związanego z CBDC.

Każda CBDC musi wspierać i nie szkodzić zdolności banków centralnych do wypełniania ich mandatów w zakresie stabilności monetarnej i finansowej. Potwierdzamy, że każde CBDC powinno być oparte na naszych długotrwałych publicznych zobowiązaniach do przejrzystości, rządów prawa i zdrowego zarządzania gospodarczego.

Na początku tego roku Bank Rezerw Indii ogłosił plany przetesowania CBDC do końca 2021 roku. Ponadto Europejski Bank Centralny (EBC) rozpoczął niedawno fazę badań w ramach projektu cyfrowego euro.

Krytyka CBDC

Pomimo niedawnego przyjęcia przez globalne banki centralne, koncepcja CBDC spotkała się z krytyką ze strony społeczności kryptowalut. Głównie ze względu na jej scentralizowaną naturę. Na początku tego tygodnia Edward Snowden, były pracownik NSA, nazwał CBDC “kryptofaszystowską” wersją kryptowaluty.

CBDC jest perwersją kryptowaluty, a przynajmniej jej zasad założycielskich i protokołów – krypto-faszystowską walutą, wyraźnie zaprojektowaną, aby odmówić ci podstawowej własności twoich pieniędzy poprzez zainstalowanie państwa w centrum każdej transakcji.

W najnowszym oświadczeniu liderzy G7 wspomnieli, że bezpieczeństwo użytkowników jest najważniejszą rzeczą w płatnościach transgranicznych.

Silna międzynarodowa koordynacja i współpraca w tych kwestiach pomagają zapewnić, że innowacje sektora publicznego i prywatnego przyniosą krajowe i transgraniczne korzyści. Jednocześnie będą bezpieczne dla użytkowników i szerszego systemu finansowego.

g7 regulacje kryptoreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.