Bitcoin przekracza poziom 60 000 USD po decyzji SEC | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin przekracza poziom 60 000 USD po decyzji SEC

Konrad Juszczyk
Bitcoin przekracza poziom 60 000 USD po decyzji SEC

Bitcoin po raz pierwszy od kwietnia na krótko przekroczył poziom 60 000 dolarów. Ten wzrost jest wynikiem raportu sugerującego, że fundusz giełdowy kontraktów terminowych na Bitcoiny (ETF) prawdopodobnie rozpocznie handel w Stanach Zjednoczonych.

Bitcoin przekracza 60,000 USD

Bitcoin skoczył powyżej 60 000 dolarów po raz pierwszy od prawie sześciu miesięcy po raporcie Bloomberga o tym, że amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) prawdopodobnie zatwierdzi kilka funduszy ETF na kontrakty terminowe Bitcoina (ETF).

SEC dokonuje przeglądu około 40 wniosków dotyczących BTC ETF. Oczekuje się, że regulator zatwierdzi przynajmniej niektóre z nich, otwierając drogę do rozpoczęcia handlu. Zgodnie z prawem federalnym wnioski zostaną zatwierdzone, jeśli SEC zezwoli na upływ wyznaczonego terminu bez żądania zmian lub nakazania aspirującemu emitentowi wycofania wniosku. Bloomberg wymienił wnioski ProShares i Invesco jako dwie propozycje, które mogą zostać uruchomione na mocy tego prawa w przyszłym tygodniu.

Bitcoin przekracza poziom 60 000 USD po decyzji SECreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.