Meksyk nie przyjmie Bitcoina jako prawnego środka płatniczego | Wiadomości | CrypS.

Meksyk nie przyjmie Bitcoina jako prawnego środka płatniczego

Konrad Juszczyk
MEKSYK kryptowaluty bitcoin

Prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador powiedział, że kraj raczej nie pójdzie w ślady Salwadoru, przyjmując kryptowaluty, takie jak Bitcoin, jako prawny środek płatniczy obok waluty fiat.

Meksyk nie jest zainteresowany Bitcoinem

Na czwartkowej konferencji prasowej prezydent Meksyku Andrés Manuel López Obrador powiedział , że Meksyk „musi zachować ortodoksję” w zarządzaniu finansami i nie zmieni swojej pozycji w sprawie kryptowalut. Bank Meksyku i Narodowa Komisja Bankowości i Papierów Wartościowych wydały w czerwcu oświadczenie ostrzegające, że instytucje finansowe „nie są upoważnione do prowadzenia i oferowania społeczeństwu operacji z wirtualnymi aktywami”.

Obrador powiedział, że zamiast zmieniać krajowy system finansowy, aby był przyjazny dla Bitcoina, rząd skupi się na opracowaniu mechanizmów zapobiegających uchylaniu się od płacenia podatków. W przeciwieństwie do krajów takich jak Salwador czy Wenezuela, gdzie adopcja kryptowalut odgrywa rolę geopolityczną, prezydent Meksyku ewidentnie nie widzi na razie potrzeby akceptacji cyfrowego złota jako prawnego środka płatniczego.

Co na to pozostali?

Duża część społeczności Meksyku jest jednak za tym aby zaakeceptować prawnie Bitcoina. Co najmniej dwóch prawodawców w Meksyku zaproponowało krajowi przyjęcie zasobów cyfrowych, aby „doprowadzić do przejścia na kryptowaluty i fintech”. Ricardo Salinas Pliego, miliarder i jeden z najbogatszych ludzi w Meksyku, a także założyciel Banco Azteca, również opowiada się za takimi decyzjami, nawołując do inwestycji w aktywa cyfrowe. Chociaż w kraju jest wiele osób w sektorze publicznym i prywatnym, które popierają korzystanie z kryptowalut, władze tego kraju nie są na chwilę obecną zainteresowane takimi rozwiązaniami.

Podczas gdy Meksyk może zniknąć z listy krajów Ameryki Łacińskiej, które dążą do większej roli Bitcoina w swoich gospodarkach, inne narody w regionie posuwają się naprzód. W Paragwaju kongresman Carlos Rejala pracuje nad projektem ustawy bitcoinowej, Wenezuela uchwaliła „Prawo Integralnego Systemu Kryptoaktywów”, a Brazylia jest w trakcie dyskusji na temat możliwości ogłoszenia Bitcoina walutą płatności w kraju.

MEKSYK kryptowaluty bitcoinreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.