Australia chce wprowadzić surowsze kary dla hakerów ransomware | Wiadomości | CrypS.

Australia chce wprowadzić surowsze kary dla hakerów ransomware

Maciej Żerelik
ransomware administracja bidena

Jak donosi The Australian, hakerzy w Australii będą musieli stawić czoła nowym, surowszym karom za ataki ransomware.

Wiadomość ta jest następstwem operacji przeprowadzonej przez australijską policję federalną, która próbuje ograniczyć rekordowy wzrost ataków ransomware w 2020 roku. Ataki te podobno kosztowały gospodarkę kraju aż 1,4 miliarda AUD USD (około 1 miliard USD). Karen Andrews, minister spraw wewnętrznych powiedziała:

Gangi ransomware zaatakowały firmy, osoby prywatne i infrastrukturę w całym kraju. Kradzież i przetrzymywanie prywatnych i osobistych informacji dla okupu kosztuje ofiary czas i pieniądze, przerywając życie i działalność małych firm.

Jak będą wyglądały nowe środki?

Andrews powiedziała, że głównym celem tych środków jest odstraszenie i ukaranie cyberprzestępców.

Nasze nowe surowe prawa będą wymierzone w przestępczość internetową i uderzą cyberprzestępców tam, gdzie to najbardziej boli – w ich bilanse bankowe.

Według The Australian, surowe prawo obejmie przestępstwa osób, które celują w kluczową infrastrukturę oraz wykorzystanie skradzionych danych. W nowym podejściu Australii uwzględniono również kupno i sprzedaż złośliwego oprogramowania wykorzystywanego w atakach ransomware oraz reformę istniejącego prawa w celu usprawnienia sposobu, w jaki organy ścigania odzyskują skradzione fundusze.

Związek między oprogramowaniem ransomware a kryptowalutami wywołał w tym roku sporo szumu. Głośne ataki ransomware, które dotknęły JBS USA Holdings Inc. i Colonial Pipeline były integralną częścią ponownego zbadania roli, jaką kryptowaluty odgrywają w tego typu hackach.

ransomware administracja bidenareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.