Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 11.10.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 11.10.21]

Konrad Juszczyk
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 11.10.2021
 • Salwador zbuduje szpital weterynaryjny za zyski z funduszu BTC
  Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił plany zainwestowania części z 4 mln USD zysków, które kraj zgromadził z tytułu swoich udziałów w BTC, w budowę nowego szpitala weterynaryjnego w stolicy kraju San Salvador.
 • Chiński McDonald’s wypuszcza swój pierwszy NFT
  Kolekcja „Big Mac Rubik’s Cube” zostanie rozdana pracownikom i klientom przez chiński McDonald’s. Francuska sieć franczyzy postanowiła wejść w branżę NFT już w kwietniu, wypuszczając własną kolekcję.
 • Ripple zasypało SEC dokumentami, a XRP wzrósł o 9%
  Cena XRP, siódmej największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, wzrosła o 9% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając poziom 1,19 USD. Wzrost ten był następstwem kilku silnych manewrów podjętych w tym tygodniu przez Ripple w batalii z SECem.
 • Bitmain nie dostarczy koparek kryptowalutowych do Chin kontynetalnych
  Firma Bitmain, producent sprzętu do wydobywania bitcoinów, poinformowała, że nie będzie już dostarczać swoich maszyn na adresy w Chinach kontynentalnych.
 • Ripple zasypało SEC dokumentami, a XRP wzrósł o 9%
  Cena XRP, siódmej największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, wzrosła o 9% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając poziom 1,19 USD. Wzrost ten był następstwem kilku silnych manewrów podjętych w tym tygodniu przez Ripple w batalii z SEC.
 • Biden może wydać rozporządzenie, które ujednolici regulacje kryptowalut
  Administracja Bidena podobno przygotowała projekt rozporządzenia wykonawczego, które może stworzyć ujednolicone podejście do regulacji kryptowalut.
 • Binance wyłącza handel instrumentami pochodnymi w RPA
  Użytkownicy Binance zlokalizowani w RPA będą mieli czas do 6 stycznia przyszłego roku na ręczne zamknięcie swoich pozycji na instrumentach pochodnych. Giełda wstrzymuje bowiem te usługi. Jest to kolejne już działanie wiodącej na świecie platformy handlu kryptowalutami, aby dostosować się do lokalnych regulacji.
 • Szachista Magnus Carlsen otrzymał trofeum NFT za wygranie turnieju
  Po raz pierwszy w historii szachów norweski arcymistrz Magnus Carlsen otrzymał trofeum NFT za wygranie międzynarodowego turnieju Meltwater Champions Chess Tour (MCCT). Arcymistrz podpisał dwie kopie Champion’s Trophy NFT na blockchainie Ethereum. Jeden z tokenów trafił pod młotek za 6,88 ETH.
 • Google nawiązało współpracę z Bakkt, aby umożliwić użytkownikom kryptowalut korzystanie z Google Pay
  Giełda cyfrowych aktywów Bakkt nawiązała współpracę z Google, aby rozszerzyć zakres użyteczności kryptowalut. Dzięki temu użytkownicy będą mogli wkrótce dodać swoją kartę debetową Bakkt Visa bezpośrednio do Google Pay.
 • Tajne informacje za Monero – zatrzymano inżyniera nuklearnego z USA
  Inżynier jądrowy i jego żona otrzymali kilkadziesiąt tysięcy dolarów w Monero w zamian za karty SD z tajnymi informacjami. Ich odbiorcami nie byli jednak przedstawiciele obcego wywiadu, a działający pod przykrywką agenci FBI.
 • Górnicy posiadają rekordowe ilości Bitcoina i Ethereum
  Według danych on-chain i raportów produkcyjnych firm, górnicy Bitcoina i Ethereum wstrzymują się ze sprzedażą swoich udziałów. Wartość kryptowalut posiadanych przez górników osiągnęła nowy rekord wszech czasów.
Najważniejsze newsy dnia z kryptowalut - 11.10.2021
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.