Bitmain nie dostarczy koparek kryptowalutowych do Chin kontynetalnych | Wiadomości | CrypS.

Bitmain nie dostarczy koparek kryptowalutowych do Chin kontynetalnych

Mariusz Przepiórka
farma bitmain okradziona z koparek

Firma Bitmain, producent sprzętu do wydobywania bitcoinów, poinformowała, że nie będzie już dostarczać swoich maszyn na adresy w Chinach kontynentalnych. Firma z siedzibą w Pekinie ogłosiła tę wiadomość w niedzielę, podkreślając, że będzie przestrzegać lokalnych przepisów i zawiesi dostawy krajowe począwszy od poniedziałku. Dostawy na adresy zagraniczne mają przebiegać bez zakłóceń.

Bitmain kończy sprzedaż na Chiny kontynentalne

Ruch firmy Bitmain może nie mieć większego wpływu na działalność biznesową, ponieważ sprzedaż krajowa spadała od końca ubiegłego roku, przy jednoczesnym wzroście działalności na terenie Ameryki Północnej. Posunięcie firmy może formalnie oznaczać koniec jej udziału w rynku krajowym, który stanowił prawie 50% przychodów w 2017 roku i około 40% w pierwszej połowie 2018 roku.

W obliczu państwowych zakazów nakładanych na firmy kryptowalutowe, w Chinach rośnie liczba domowych operacji wydobywczych z wykorzystaniem układów graficznych. Chińskie władze zapowiadają jednak, że zaostrzą środki mające na celu wykrywanie tajnych działań wydobywczych.

Chiny zaostrzają środki i kontrole

Przykładowo lokalne władze prowincji Jiangsu w Chinach przeprowadziły niedawno badanie dotyczące lokalnego zużycia energii i ruchu IP związanego z działalnością wydobywczą. Wykryto ponad 4500 adresów IP na terenie prowincji, które były podejrzane o działalność górniczą i zużyły 260 000 kilowatogodzin energii. Co ciekawe, 21% z tych górniczych adresów IP znajdowało się w agencjach rządowych, szkołach publicznych i przedsiębiorstwach państwowych.

Niektórzy chińscy górnicy kryptowalutowi dzielili się ostatnio anegdotami o tym, jak otrzymywali telefony od lokalnych urzędów energetycznych i telekomunikacyjnych, które przesłuchiwały ich w związku z podejrzeniami dotyczącymi wydobycia i wysyłały pracowników do kontroli na miejscu z powodu nietypowego zużycia energii. Takie informacje można znaleźć m.in. na wielu grupach społecznościowych lub forach kryptowalutowych.

farma bitmain okradziona z koparek
reklama
reklama