Binance wyłącza handel instrumentami pochodnymi w RPA | Wiadomości | CrypS.

Binance wyłącza handel instrumentami pochodnymi w RPA

Maciej Żerelik
binance

Użytkownicy Binance zlokalizowani w RPA będą mieli czas do 6 stycznia przyszłego roku na ręczne zamknięcie swoich pozycji na instrumentach pochodnych. Giełda wstrzymuje bowiem te usługi. Jest to kolejne już działanie wiodącej na świecie platformy handlu kryptowalutami, aby dostosować się do lokalnych regulacji.

W dniu 8 października, Binance ostrzegło swoich klientów z RPA, że przestanie oferować jakiekolwiek usługi związane z instrumentami pochodnymi. Chodzi dokładnie o obrót kontraktami futures, opcjami, depozytami zabezpieczającymi i tokenami z dźwignią.

Użytkownicy z siedzibą w afrykańskim kraju stracili możliwość otwierania nowych kont dla tych produktów ze skutkiem natychmiastowym.

Dotychczasowi klienci będą mieli 90 dni na ręczne „zredukowanie i zamknięcie swoich pozycji”. Nadal będą mogli uzupełniać salda depozytów zabezpieczających, aby zapobiec likwidacjom. Jednakże, nie będą mieli możliwości zwiększenia lub otwarcia nowych pozycji. Jeśli użytkownicy nie zamkną swoich transakcji do 6 stycznia 2022 roku, do godziny 23:59 (UTC), zostaną one automatycznie rozliczone.

Po raz kolejny, Binance przypisał tę decyzję do swoich wysiłków w celu dostosowania się do lokalnych regulatorów. Jak już wcześniej informowaliśmy, giełda stanęła w obliczu wzmożonej kontroli ze strony organów nadzorczych i musiała zamknąć usługi związane z instrumentami pochodnymi również w innych krajach.

Podjęła również wiele różnych innych działań. Przykładowo, przetasowała zespół zgodności z przepisami, zatrudniając nowych pracowników w swoich działach AML/KYC.

binancereklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.