Górnicy posiadają rekordowe ilości Bitcoina i Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Górnicy posiadają rekordowe ilości Bitcoina i Ethereum

Zerelik Maciej
firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin

Według danych on-chain i raportów produkcyjnych firm, górnicy Bitcoina i Ethereum wstrzymują się ze sprzedażą swoich udziałów. Wartość kryptowalut posiadanych przez górników osiągnęła nowy rekord wszech czasów.

Wygląda na to, że górnicy kryptowalut przyjmują strategię „HODL”. Niedawno opublikowane raporty produkcyjne z północnoamerykańskich firm wydobywczych pokazują znaczny wzrost ilości Bitcoinów trzymanych przez górników. Riot Blockchain, Marathon Digital, Bitfarms, Hut8, Argo Blockchain i HIVE łącznie zgromadziły ponad 20 000 Bitcoinów, o wartości 1,1 miliarda dolarów.

W przypadku Ethereum dane on-chain również wskazują na wzrost ilości przechowywanych ETH. Według platformy Santiment, salda górników wynoszą 532 750 ETH, co jest najwyższym poziomem od 2016 roku. Wartość zgromadzonych ETH przekroczyła rekord wszech czasów i szybko zbliża się do 2 miliardów dolarów.

Firmy wydobywcze pozyskują kapitał w inny sposób

Zamiast sprzedawać swoje nagrody za wydobycie, aby pokryć koszty operacyjne i sfinansować plany ekspansji, firmy wydobywcze decydują się na pozyskanie kapitału w inny sposób. Na przykład Hut8 złożyła niedawno wniosek o pozyskanie 150 milionów dolarów w drodze oferty publicznej. Zakłada więc, że wzrost wartości aktywów firmy zrekompensuje krótkoterminowy spadek cen spowodowany osłabieniem akcji.

Inne firmy zaczęły wykorzystywać swoje nagrody za wydobycie jako zabezpieczenie do zaciągania kredytów. Argo Blockchain niedawno sfinalizował umowę z Galaxy Digital Holdings na pożyczkę w wysokości 25 milionów dolarów. Jako zabezpieczenie firma wykorzystała Bitcoina.

Ostatnie kilka miesięcy było wyjątkową okazją dla północnoamerykańskich górników do ekspansji. W następstwie zatrzymania wydobycia kryptowalut w Chinach, hash rate Bitcoina gwałtownie spadł, powodując spadek trudności wydobycia o 28%. W związku z tym firmy, które kontynuowały działalność, były w stanie wykopać rekordowe ilości Bitcoina i Ethereum.

Niechęć górników do rozstania się ze swoimi aktywami kryptowalutowymi pokazuje powszechny byczy sentyment w branży. Wydaje się, że firmy wydobywcze zdecydowały, że długoterminowy potencjał wzrostu, jaki niesie ze sobą hodlowanie Bitcoina i Ethereum, jest zbyt duży, aby go przegapić.

firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin
reklama
reklama