Górnicy posiadają rekordowe ilości Bitcoina i Ethereum | Wiadomości | CrypS.

Górnicy posiadają rekordowe ilości Bitcoina i Ethereum

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoin

Według danych on-chain i raportów produkcyjnych firm, górnicy Bitcoina i Ethereum wstrzymują się ze sprzedażą swoich udziałów. Wartość kryptowalut posiadanych przez górników osiągnęła nowy rekord wszech czasów.

Wygląda na to, że górnicy kryptowalut przyjmują strategię “HODL”. Niedawno opublikowane raporty produkcyjne z północnoamerykańskich firm wydobywczych pokazują znaczny wzrost ilości Bitcoinów trzymanych przez górników. Riot Blockchain, Marathon Digital, Bitfarms, Hut8, Argo Blockchain i HIVE łącznie zgromadziły ponad 20 000 Bitcoinów, o wartości 1,1 miliarda dolarów.

W przypadku Ethereum dane on-chain również wskazują na wzrost ilości przechowywanych ETH. Według platformy Santiment, salda górników wynoszą 532 750 ETH, co jest najwyższym poziomem od 2016 roku. Wartość zgromadzonych ETH przekroczyła rekord wszech czasów i szybko zbliża się do 2 miliardów dolarów.

Firmy wydobywcze pozyskują kapitał w inny sposób

Zamiast sprzedawać swoje nagrody za wydobycie, aby pokryć koszty operacyjne i sfinansować plany ekspansji, firmy wydobywcze decydują się na pozyskanie kapitału w inny sposób. Na przykład Hut8 złożyła niedawno wniosek o pozyskanie 150 milionów dolarów w drodze oferty publicznej. Zakłada więc, że wzrost wartości aktywów firmy zrekompensuje krótkoterminowy spadek cen spowodowany osłabieniem akcji.

Inne firmy zaczęły wykorzystywać swoje nagrody za wydobycie jako zabezpieczenie do zaciągania kredytów. Argo Blockchain niedawno sfinalizował umowę z Galaxy Digital Holdings na pożyczkę w wysokości 25 milionów dolarów. Jako zabezpieczenie firma wykorzystała Bitcoina.

Ostatnie kilka miesięcy było wyjątkową okazją dla północnoamerykańskich górników do ekspansji. W następstwie zatrzymania wydobycia kryptowalut w Chinach, hash rate Bitcoina gwałtownie spadł, powodując spadek trudności wydobycia o 28%. W związku z tym firmy, które kontynuowały działalność, były w stanie wykopać rekordowe ilości Bitcoina i Ethereum.

Niechęć górników do rozstania się ze swoimi aktywami kryptowalutowymi pokazuje powszechny byczy sentyment w branży. Wydaje się, że firmy wydobywcze zdecydowały, że długoterminowy potencjał wzrostu, jaki niesie ze sobą hodlowanie Bitcoina i Ethereum, jest zbyt duży, aby go przegapić.

firmy wydobywające bitcoina zapewniły lepsze zwroty niż sam bitcoinreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.