Ripple zasypało SEC dokumentami, a XRP wzrósł o 9% | Wiadomości | CrypS.

Ripple zasypało SEC dokumentami, a XRP wzrósł o 9%

Zerelik Maciej
Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Cena XRP, siódmej największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, wzrosła o 9% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając poziom 1,19 USD. Wzrost ten był następstwem kilku silnych manewrów podjętych w tym tygodniu przez Ripple w batalii z SECem.

Ripple walczy z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd od 21 grudnia 2021 roku. SEC zarzuca firmie, że zarobiła 1,38 miliarda dolarów sprzedając XRP jako niezarejestrowany papier wartościowy. Ripple jednak zaprzecza, jakoby wspomniana sprzedaż miała taki charakter.

W czwartek firma złożyła list do sędziego Netburn, zarzucając SEC zaniedbania w prowadzeniu sprawy. Ripple nie otrzymała bowiem prawie żadnych odpowiedzi na 30 000 wniosków o dopuszczenie (RFA), które złożyła w komisji od początku sprawy.

RFA to pytania typu „tak lub nie”, których celem jest przyspieszenie procesu sądowego poprzez rozwiązywanie niejasności.

SEC nazwała RFA „nieuzasadnionym i uciążliwym nadużyciem” i twierdziła, że jest przytłoczona samą liczbą wniosków. Argumentowała, że potrzebowała ponad 100 godzin, aby odpowiedzieć na tylko 254 RFA.

W czwartkowym liście do sędziego, Ripple stwierdził, że 1,38 miliarda dolarów odszkodowania, którego domaga się SEC, pochodzi z umów, których Komisja nie zbadała dokładnie. Nie było to jedyne wystąpienie. Firma z siedzibą w San Francisco odniosła się także do przemówienia byłego dyrektora Wydziału Finansów Korporacyjnych SEC, Billa Hinmana.

W 2018 r. powiedział on, że Ethereum nie jest papierem wartościowym. SEC twierdzi, że była to osobista opinia Hinmana. Jednak według Ripple istnieją e-maile, z których wynika, że jego wypowiedź odzwierciedlała politykę SECu.

W piątek sędzia Sarah Netburn orzekła na korzyść Ripple i uwzględni te e-maile w swoim przeglądzie. Nie wiadomo, kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna
reklama
reklama