Ripple zasypało SEC dokumentami, a XRP wzrósł o 9% | Wiadomości | CrypS.

Ripple zasypało SEC dokumentami, a XRP wzrósł o 9%

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobna

Cena XRP, siódmej największej kryptowaluty pod względem kapitalizacji rynkowej, wzrosła o 9% w ciągu ostatnich 24 godzin, osiągając poziom 1,19 USD. Wzrost ten był następstwem kilku silnych manewrów podjętych w tym tygodniu przez Ripple w batalii z SECem.

Ripple walczy z Komisją Papierów Wartościowych i Giełd od 21 grudnia 2021 roku. SEC zarzuca firmie, że zarobiła 1,38 miliarda dolarów sprzedając XRP jako niezarejestrowany papier wartościowy. Ripple jednak zaprzecza, jakoby wspomniana sprzedaż miała taki charakter.

W czwartek firma złożyła list do sędziego Netburn, zarzucając SEC zaniedbania w prowadzeniu sprawy. Ripple nie otrzymała bowiem prawie żadnych odpowiedzi na 30 000 wniosków o dopuszczenie (RFA), które złożyła w komisji od początku sprawy.

RFA to pytania typu “tak lub nie”, których celem jest przyspieszenie procesu sądowego poprzez rozwiązywanie niejasności.

SEC nazwała RFA “nieuzasadnionym i uciążliwym nadużyciem” i twierdziła, że jest przytłoczona samą liczbą wniosków. Argumentowała, że potrzebowała ponad 100 godzin, aby odpowiedzieć na tylko 254 RFA.

W czwartkowym liście do sędziego, Ripple stwierdził, że 1,38 miliarda dolarów odszkodowania, którego domaga się SEC, pochodzi z umów, których Komisja nie zbadała dokładnie. Nie było to jedyne wystąpienie. Firma z siedzibą w San Francisco odniosła się także do przemówienia byłego dyrektora Wydziału Finansów Korporacyjnych SEC, Billa Hinmana.

W 2018 r. powiedział on, że Ethereum nie jest papierem wartościowym. SEC twierdzi, że była to osobista opinia Hinmana. Jednak według Ripple istnieją e-maile, z których wynika, że jego wypowiedź odzwierciedlała politykę SECu.

W piątek sędzia Sarah Netburn orzekła na korzyść Ripple i uwzględni te e-maile w swoim przeglądzie. Nie wiadomo, kiedy zapadnie decyzja w tej sprawie.

Ugoda SEC i Ripple przed procesem jest mało prawdopodobnareklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.