Salwador zbuduje szpital weterynaryjny za zyski z funduszu BTC | Wiadomości | CrypS.

Salwador zbuduje szpital weterynaryjny za zyski z funduszu BTC

Mariusz Przepiórka
Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w Salwadorze

Prezydent Salwadoru Nayib Bukele ogłosił plany zainwestowania części z 4 mln USD zysków, które kraj zgromadził z tytułu swoich udziałów w BTC, w budowę nowego szpitala weterynaryjnego w stolicy kraju San Salvador.

Salwador zbuduje szpital za zyski z BTC

W niedzielę 10 października Bukele ujawnił na Twitterze, że państwowy fundusz bitcoinowy Salwadoru wypracował około 4 mln USD zysku. Prezydent ogłosił też, że część funduszy zostanie zainwestowana w budowę szpitala weterynaryjnego z czterema salami operacyjnymi, czterema oddziałami ratunkowymi, 19 pomieszczeniami biurowymi i miejscem do rehabilitacji.

Postanowiliśmy zainwestować część tych pieniędzy w szpital weterynaryjny dla naszych futrzanych przyjaciół. – powiedział Bukele.

Polityk podkreślił, że docelowo placówka będzie mogła codziennie wykonywać 64 operacje, reagować na 128 nagłych wypadków i przyjmować nawet 400 wizyt dziennie. Bukele przedstawił również komputerowy projekt planowanego szpitala weterynaryjnego.

Bukele znów obiektem krytyki

Informacje przekazane przez prezydenta Salwadoru spotkały się z mieszanymi reakcjami na Twitterze. Wielu mieszkańców Salwadoru sugeruje alternatywne zastosowanie dla krajowych zysków z kryptowalut. Według przybliżonego tłumaczenia, użytkownik Twittera Norma De Serrano powiedziała, że lepiej byłoby, gdyby pieniądze zostały zainwestowane w poprawę warunków w istniejących placówkach medycznych w całym kraju, podkreślając, że wiele szpitali i jednostek zdrowotnych wymaga natychmiastowej poprawy. Jej komentarze zyskały wielu zwolenników na Twitterze, a wiele osób wyraziło podobną opinię.

Nie brakowało również krytycznych głosów, które wskazywały, że rząd prawie wcale nie inwestuje w infrastrukturę poza stolicą Salwadoru. Informacje prezydenta Bukele pojawiły się w momencie, gdy kapitalizacja rynkowa bitcoina po raz pierwszy od maja przekroczyła poziom 1 bln USD. W ciągu ostatniego tygodnia wartość BTC wzrosła o niemal 20%, z poziomu 47 tys. USD do 55 tys. USD.

Bitcoin prawnym środkiem płatniczym w Salwadorzereklama
reklama

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.