Biden może wydać rozporządzenie, które ujednolici regulacje kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Biden może wydać rozporządzenie, które ujednolici regulacje kryptowalut

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
joe biden regulacje kryptowaliut

Administracja Bidena podobno przygotowała projekt rozporządzenia wykonawczego, które może stworzyć ujednolicone podejście do regulacji kryptowalut.

Jak po raz pierwszy poinformował Bloomberg, zarządzenie będzie wymagało od agencji federalnych zbadania różnych obszarów branży kryptowalut. Będą one musiały również przygotować zalecenia w ramach swoich specjalizacji.

Rozporządzenie dotyczy zwłaszcza takich obszarów, jak regulacja finansowa, innowacje gospodarcze i bezpieczeństwo narodowe.

Rozkaz Bidena będzie wywierał presję na departamenty, które do tej pory pomijały kryptowaluty, aby w końcu zajęły się tą nową technologią. Biały Dom mógłby również powołać specjalistę, który nadzorowałby cały proces.

Według Bloomberga, nie jest jeszcze przesądzone, czy rozporządzenie zostanie wydane. Administracja Bidena przedstawi jednak ogólną strategię kryptowalutową niezależnie od wyniku.

Póki co, Biały Dom nie skomentował tych wiadomości, a źródła Bloomberga są anonimowe.

Krajobraz regulacyjny w USA się rozwija

Dzisiejsze wiadomości pojawiają się wkrótce po niezależnych wysiłkach regulacyjnych. W dniu 6 października Departament Sprawiedliwości USA ogłosił plany utworzenia zespołu ds. egzekwowania prawa w zakresie kryptowalut. We wrześniu Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych wprowadził sankcje, których celem jest wyeliminowanie wykorzystania kryptowalut w atakach ransomware.

Wielu innych urzędów również wydało oświadczenia dotyczące regulacji. W lipcu przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell wezwał do stworzenia “odpowiednich ram regulacyjnych” dla transakcji z stablecoinami.

W dniu 5 października Gary Gensler, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, zasugerował, że ograniczenia dotyczące kryptowalut są domeną agencji rządowych innych niż SEC.

joe biden regulacje kryptowaliutreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.