Biden może wydać rozporządzenie, które ujednolici regulacje kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Biden może wydać rozporządzenie, które ujednolici regulacje kryptowalut

Zerelik Maciej
joe biden regulacje kryptowaliut

Administracja Bidena podobno przygotowała projekt rozporządzenia wykonawczego, które może stworzyć ujednolicone podejście do regulacji kryptowalut.

Jak po raz pierwszy poinformował Bloomberg, zarządzenie będzie wymagało od agencji federalnych zbadania różnych obszarów branży kryptowalut. Będą one musiały również przygotować zalecenia w ramach swoich specjalizacji.

Rozporządzenie dotyczy zwłaszcza takich obszarów, jak regulacja finansowa, innowacje gospodarcze i bezpieczeństwo narodowe.

Rozkaz Bidena będzie wywierał presję na departamenty, które do tej pory pomijały kryptowaluty, aby w końcu zajęły się tą nową technologią. Biały Dom mógłby również powołać specjalistę, który nadzorowałby cały proces.

Według Bloomberga, nie jest jeszcze przesądzone, czy rozporządzenie zostanie wydane. Administracja Bidena przedstawi jednak ogólną strategię kryptowalutową niezależnie od wyniku.

Póki co, Biały Dom nie skomentował tych wiadomości, a źródła Bloomberga są anonimowe.

Krajobraz regulacyjny w USA się rozwija

Dzisiejsze wiadomości pojawiają się wkrótce po niezależnych wysiłkach regulacyjnych. W dniu 6 października Departament Sprawiedliwości USA ogłosił plany utworzenia zespołu ds. egzekwowania prawa w zakresie kryptowalut. We wrześniu Departament Skarbu Stanów Zjednoczonych wprowadził sankcje, których celem jest wyeliminowanie wykorzystania kryptowalut w atakach ransomware.

Wielu innych urzędów również wydało oświadczenia dotyczące regulacji. W lipcu przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell wezwał do stworzenia „odpowiednich ram regulacyjnych” dla transakcji z stablecoinami.

W dniu 5 października Gary Gensler, przewodniczący Komisji Papierów Wartościowych i Giełd, zasugerował, że ograniczenia dotyczące kryptowalut są domeną agencji rządowych innych niż SEC.

joe biden regulacje kryptowaliut
reklama
reklama