Google nawiązało współpracę z Bakkt, aby umożliwić użytkownikom kryptowalut korzystanie z Google Pay | Wiadomości | CrypS.

Google nawiązało współpracę z Bakkt, aby umożliwić użytkownikom kryptowalut korzystanie z Google Pay

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
bakkt bitlicence

Giełda cyfrowych aktywów Bakkt nawiązała współpracę z Google, aby rozszerzyć zakres użyteczności kryptowalut. Dzięki temu użytkownicy będą mogli wkrótce dodać swoją kartę debetową Bakkt Visa bezpośrednio do Google Pay.

Jak przedstawiono w informacji prasowej BusinessWire, użytkownicy będą mogli wkrótce wydawać środki kryptowalutowe z karty Bakkt bezpośrednio z Google Pay. Bakkt wydał swoją kartę debetową Visa na początku tego roku. Teraz klienci będą mogli dokonywać transakcji za pomocą cyfrowych aktywów wszędzie tam, gdzie akceptowana jest usługa Google Pay.

Podczas tego procesu kryptowaluty będą płynnie konwertowane na walutę fiat przed dotarciem na konto odbiorcy. W ten sposób cyfrowe aktywa można skutecznie wykorzystywać do płacenia za produkty codziennego użytku zarówno online, jak i w sklepach stacjonarnych.

Bakkt będzie również korzystał z Google Cloud jako dostawcy chmury, aby oferować swoje usługi wiodącym amerykańskim sprzedawcom detalicznym i handlowcom.

Co więcej, firma skorzysta z chmury, aby wdrożyć na swojej platformie nowe narzędzia analityczne, AI i uczenia maszynowego. Konsumenci platformy mogą korzystać z tej analityki jako opcji wykupu lojalności. Jednocześnie partnerzy firmy mogą wykorzystać je do identyfikacji ważnych wzorców zachowań konsumenckich.

CEO Bakkt, Gavin Michael, postrzega ostatnie partnerstwo jako reprezentatywne dla sukcesu swojej firmy:

To partnerstwo jest świadectwem silnej pozycji Bakkt na rynku aktywów cyfrowych, aby umożliwić konsumentom korzystanie z ich cyfrowych aktywów w czasie rzeczywistym, w bezpieczny i niezawodny sposób. Dodatkowo, współpraca z Google Cloud umożliwi nam dalsze budowanie najlepszej w swojej klasie, innowacyjnej platformy, która bez wątpienia może się skalować, aby sprostać potrzebom milionów użytkowników.

bakkt bitlicencereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.