Chiński McDonald's wypuszcza swój pierwszy NFT | Wiadomości | CrypS.

Chiński McDonald’s wypuszcza swój pierwszy NFT

Konrad Juszczyk
mcdonald nft

Kolekcja „Big Mac Rubik’s Cube” zostanie rozdana pracownikom i klientom przez chiński McDonald’s. Francuska sieć franczyzy postanowiła wejść w branżę NFT już w kwietniu, wypuszczając własną kolekcję.

Chiński McDonald’s wypuszcza pierwszą kolekcję NFT

Największa sieć fast foodów na świecie — McDonald’s wypuścił 8 października zestaw 188 niezamiennych tokenów (NFT), aby uczcić 31. rocznicę swojego istnienia na chińskim rynku. Dzieła sztuki oznakowane jako „Big Mac Rubik’s Cube” będą rozdawane pracownikom i konsumentom na zasadach loterii. Dyrektor generalny firmy w Chinach był zadowolony, że są pierwszą rodzimą marką, która wypuściła NFT. Powiedział on również, że firma zawsze zwraca uwagę na trendy i najnowsze technologie. Kolekcja nawiązuje kształtem do nowego budynku centrali McDonald’s China, który powstał w Szanghaju.

Posunięcie McDonald’s w celu wprowadzenia NFT na rynek wydaje się sprzeczne z intencją władz, aby całkowicie zakazać wszystkich operacji kryptograficznych. Należy jednak zauważyć, że większościowy pakiet akcji McDonald’s China należy do CITIC Group, państwowej firmy inwestycyjnej Chińskiej Republiki Ludowej.

NFT od chińskiego McDonald's

Francuski McDonald’s z kolei już w kwietniu tego roku wprowadził na rynek własne cyfrowe dzieła sztuki w postaci niewymiennych tokenów, reprezentujących jedne z najpopularniejszych pozycji w menu restauracji. Zostały one rozdane obserwatorom w mediach społecznościowych.

mcdonald nftreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.