Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 11.01.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 11.01.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie Dnia w branży krypto - Cryps (11.01.2021)
  • Rynek kryptowalut traci 170 miliardów dolarów w ciągu 24 godzin

Łączna kapitalizacja rynkowa kryptowalut osiągnęła 940 miliardów USD, w porównaniu z 1,1 biliona USD w niedzielę, co prowadzi do spadku o 170 miliardów dolarów. Sam Bitcoin spadł poniżej 32,000 USD i nadal spada. Jednak każdy cykl wzrostowy ma swoje standardowe 30% korekty, które można uznać za zdrowe, jeśli chodzi o długofalowe korzyści.

  • Chiny testują cyfrowy juan (DCEP) w bankomatach

Chiński Bank Rolny uruchomił pilotażowy program dla bankomatów, umożliwiający obywatelom Shenzhen wymianę gotówki (fiat) na cyfrowe juany (DCEP).

  • Hakerzy demaskują SCAM: przejęcie domeny bit-robot.io

Strona internetowa bit-robot.io została zajęta przez francuskojęzycznych hakerów. Atakujący zamieścili na niej swój manifest, w którym dowodzą, że projekt był oszustwem.

Brytyjski regulator martwi się instrumentami pochodnymi o wysokiej wydajności związanymi z kryptowalutami. FCA ostrzega przed wysoką zmiennością kryptowalut, złożonością ich ruchów i możliwymi ukrytymi opłatami oraz prowizjami.

  • Użytkownik Reddita odzyskał klucz do ponad 4 mln USD w BTC

Szczęśliwiec z portalu społecznościowego Reddit pod pseudonimem BitcoinHolderThankU odnalazł klucz prywatny do 127 BTC.

  • HSBC nie pozwala na realizacje profitów z BTC

Brytyjczycy, którzy chcieliby zrealizować zyski z BTC, mogą mieć problemy z wypłatą środków. HSBC, jeden z największych banków na świecie, nie obsługuje płatności w kryptowalutach i zablokował klientom możliwość przesyłania środków z cyfrowych portfeli.

  • Kirgistan proponuje projekt kryptowalutowych ram regulacyjnych

Narodowy Bank Kirgistanu opublikował projekt ustawy, która prawnie określiła status kryptowalut i sposób ich wykorzystania w kraju Azji Środkowej.

  • Warp Finance wprowadza wyrocznie Chainlinka

Warp Finance, protokół pożyczkowy DeFi, który wkrótce po premierze został zhackowany na 8 milionów, przygotowuje się do ponownego uruchomienia. Tym razem projekt zintegruje wyrocznie Chainlink.

  • BTSE wypuszcza Wrapped Monero (WXMR)

Giełda kontraktów terminowych BTSE ogłosiła uruchomienie syntetycznej wersji Monero – Wrapped Monero (WXMR). Nowy token będzie działał w standardzie ERC-20 na blockchainie Ethereum i będzie powiązany z Monero (XMR) w stosunku 1:1.

Podsumowanie Dnia w branży krypto - Cryps (11.01.2021)
reklama
reklama