Użytkownik Reddita odzyskał klucz do ponad 4 mln USD w BTC | Wiadomości | CrypS.

Użytkownik Reddita odzyskał klucz do ponad 4 mln USD w BTC

Konrad Juszczyk
Użytkownik Reddita odzyskał klucze prywatne do 127 BTC

Szczęśliwiec z portalu społecznościowego Reddit pod pseudonimem BitcoinHolderThankU odnalazł klucz prywatny do 127 BTC.

Pewien użytkownik Reddita opublikował wczoraj post wyjaśniający, w jaki sposób wzbogacił się o prawie 4,3 miliona dolarów. Cała historia rozpoczęła się w 2011 lub 2012 roku, gdy redditor BitcoinHolderThankU grał w grę znaną pod nazwą Dark Orbit.

W grze odpowiednikiem waluty było Uridium, za które można było kupować przedmioty premium. Jak się okazało Uridium można było kupić jedynie za pomocą prawdziwych pieniędzy lub płacąc w bitcoinach (BTC). Jako że bohater historii był jeszcze dzieckiem i nie miał żadnych pieniędzy, zaczął rzekomo zarabiać w tamtym czasie niewielkie ilości BTC przez wypełnianie ankiet/zadań oraz oglądanie filmów przez internet.

W ten sposób uzyskał łącznie 127 BTC, jednak nigdy ich nie wydał ich na walutę w grze. W tytuł Dark Orbit student grał wyłącznie u dziadka na starym komputerze Dell w święta, gdzie również znajdował się plik tekstowy zatytułwany „Keys”. Po około 9 latach (22 grudnia) redditor przypomniał sobie o całym zajściu, odnajdując plik tekstowy i tym samym odzyskując dostęp do wszystkich aktywów.

„Przez następny tydzień zastanawiałem się, jak bezpiecznie wypłacić tak dużą liczbę bitcoinów” – napisał BitcoinHolderThankU.

Dowód sprzedaży 127 BTC przez redditora BitcoinHolderThankU

Ostatecznie użytkownik Reddita sprzedał 127 BTC za pośrednictwem platformy OTC po kursie 33,439 dolarów za BTC. Prowizja wyniosła 0,15%, a zysk netto 4,24 mln dolarów. Użytkownik planuje zainwestować część środków w akcje spółek z indeksu S&P 500 i dalej wieść normalne życie.

„Nie chcę skończyć jak jedna z tych osób, które wygrywają na loterii i wysadzają to wszystko w ciągu kilku miesięcy / lat […] Będę dalej żyć normalnie, tak jak 21 grudnia i każdego dnia wcześniej ”.

Z perspektywy czasu po wejściu BTC na poziom 41,000 dolarów zysk ze sprzedaży wszystkich jego aktywów wyniósłby ponad 5 mln dolarów, jednak redditor bał się spadku i postanowił spieniężyć aktywa jak najszybciej wykorzystując OTC. Pisząc w poście, użytkownik żałuje, że sprzedał zbyt wcześnie wszystkie aktywa oraz nie zostawił sobie części do HODLowania na następne lata.

Użytkownik Reddita odzyskał klucze prywatne do 127 BTC
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.