Użytkownik Reddita odzyskał klucz do ponad 4 mln USD w BTC | Wiadomości | CrypS.

Użytkownik Reddita odzyskał klucz do ponad 4 mln USD w BTC

Konrad Juszczyk
Użytkownik Reddita odzyskał klucze prywatne do 127 BTC

Szczęśliwiec z portalu społecznościowego Reddit pod pseudonimem BitcoinHolderThankU odnalazł klucz prywatny do 127 BTC.

Pewien użytkownik Reddita opublikował wczoraj post wyjaśniający, w jaki sposób wzbogacił się o prawie 4,3 miliona dolarów. Cała historia rozpoczęła się w 2011 lub 2012 roku, gdy redditor BitcoinHolderThankU grał w grę znaną pod nazwą Dark Orbit.

W grze odpowiednikiem waluty było Uridium, za które można było kupować przedmioty premium. Jak się okazało Uridium można było kupić jedynie za pomocą prawdziwych pieniędzy lub płacąc w bitcoinach (BTC). Jako że bohater historii był jeszcze dzieckiem i nie miał żadnych pieniędzy, zaczął rzekomo zarabiać w tamtym czasie niewielkie ilości BTC przez wypełnianie ankiet/zadań oraz oglądanie filmów przez internet.

W ten sposób uzyskał łącznie 127 BTC, jednak nigdy ich nie wydał ich na walutę w grze. W tytuł Dark Orbit student grał wyłącznie u dziadka na starym komputerze Dell w święta, gdzie również znajdował się plik tekstowy zatytułwany „Keys”. Po około 9 latach (22 grudnia) redditor przypomniał sobie o całym zajściu, odnajdując plik tekstowy i tym samym odzyskując dostęp do wszystkich aktywów.

„Przez następny tydzień zastanawiałem się, jak bezpiecznie wypłacić tak dużą liczbę bitcoinów” – napisał BitcoinHolderThankU.

Dowód sprzedaży 127 BTC przez redditora BitcoinHolderThankU

Ostatecznie użytkownik Reddita sprzedał 127 BTC za pośrednictwem platformy OTC po kursie 33,439 dolarów za BTC. Prowizja wyniosła 0,15%, a zysk netto 4,24 mln dolarów. Użytkownik planuje zainwestować część środków w akcje spółek z indeksu S&P 500 i dalej wieść normalne życie.

„Nie chcę skończyć jak jedna z tych osób, które wygrywają na loterii i wysadzają to wszystko w ciągu kilku miesięcy / lat […] Będę dalej żyć normalnie, tak jak 21 grudnia i każdego dnia wcześniej ”.

Z perspektywy czasu po wejściu BTC na poziom 41,000 dolarów zysk ze sprzedaży wszystkich jego aktywów wyniósłby ponad 5 mln dolarów, jednak redditor bał się spadku i postanowił spieniężyć aktywa jak najszybciej wykorzystując OTC. Pisząc w poście, użytkownik żałuje, że sprzedał zbyt wcześnie wszystkie aktywa oraz nie zostawił sobie części do HODLowania na następne lata.

Użytkownik Reddita odzyskał klucze prywatne do 127 BTC
reklama
reklama