BTSE wypuszcza Wrapped Monero (WXMR) | Wiadomości | CrypS.

BTSE wypuszcza Wrapped Monero (WXMR)

Zerelik Maciej
monero xmr

Giełda kontraktów terminowych BTSE ogłosiła uruchomienie syntetycznej wersji Monero – Wrapped Monero (WXMR). Nowy token będzie działał w standardzie ERC-20 na blockchainie Ethereum i będzie powiązany z Monero (XMR) w stosunku 1:1.

Co to jest Wrapped Monero (WXMR)?

Zgodnie z opublikowanym przez firmę wpisem na blogu nowy token powstał, aby umożliwić użytkownikom XMR korzystanie z nich w sieci Ethereum. Ponadto giełda uważa, że jej innowacyjność w znacznym stopniu przyczyni się do zmian w całej społeczności DeFi.

Wiadomo, że Monero jest aktywem o silnych cechach ochrony prywatności. Te właśnie cechy sprawiają, że token jest często wykorzystywany do nielegalnej działalności. Przestępcy wybierają Monero, ponieważ transakcje BTC i ETH mogą być łatwo śledzone.

Monero jest jednak zbudowane na algorytmie Cryptonote. Dzięki niemu użytkownicy mogą ukryć swój adres podczas przeprowadzania transakcji. Jednak niektóre firmy zajmujące się analizą blockchaina, takie jak CipherTrace i Chainalysis, stwierdziły, że posiadają narzędzia, które potrafią złamać Monero.

Opakowane Monero traci swoją najważniejszą funkcję

Wraz z pojawieniem się Wrapped Monero na Ethereum, zanika funkcja prywatności tradycyjnej waluty. Użytkownicy, którzy używają nowego tokena, będą mogli uzyskać tylko tyle prywatności, ile może zapewnić sieć Ethereum. Ponieważ Ethereum nie jest zbudowany z myślą o prywatności, użytkownicy WXMR nie będą mogli korzystać z tego samego poziomu anonimowości, jaki zapewnia tradycyjny blockchain

Z drugiej strony Wrapped Monero może odegrać ważną rolę w popularyzacji Monero. Ostatnio moneta ucierpiała po tym jak Bittrex ogłosił swoją decyzję o wycofaniu wsparcia dla Monero, Zcash i Dash.

monero xmr
reklama
reklama