BTSE wypuszcza Wrapped Monero (WXMR) | Wiadomości | CrypS.

BTSE wypuszcza Wrapped Monero (WXMR)

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
monero xmr

Giełda kontraktów terminowych BTSE ogłosiła uruchomienie syntetycznej wersji Monero – Wrapped Monero (WXMR). Nowy token będzie działał w standardzie ERC-20 na blockchainie Ethereum i będzie powiązany z Monero (XMR) w stosunku 1:1.

Co to jest Wrapped Monero (WXMR)?

Zgodnie z opublikowanym przez firmę wpisem na blogu nowy token powstał, aby umożliwić użytkownikom XMR korzystanie z nich w sieci Ethereum. Ponadto giełda uważa, że jej innowacyjność w znacznym stopniu przyczyni się do zmian w całej społeczności DeFi.

Wiadomo, że Monero jest aktywem o silnych cechach ochrony prywatności. Te właśnie cechy sprawiają, że token jest często wykorzystywany do nielegalnej działalności. Przestępcy wybierają Monero, ponieważ transakcje BTC i ETH mogą być łatwo śledzone.

Monero jest jednak zbudowane na algorytmie Cryptonote. Dzięki niemu użytkownicy mogą ukryć swój adres podczas przeprowadzania transakcji. Jednak niektóre firmy zajmujące się analizą blockchaina, takie jak CipherTrace i Chainalysis, stwierdziły, że posiadają narzędzia, które potrafią złamać Monero.

Opakowane Monero traci swoją najważniejszą funkcję

Wraz z pojawieniem się Wrapped Monero na Ethereum, zanika funkcja prywatności tradycyjnej waluty. Użytkownicy, którzy używają nowego tokena, będą mogli uzyskać tylko tyle prywatności, ile może zapewnić sieć Ethereum. Ponieważ Ethereum nie jest zbudowany z myślą o prywatności, użytkownicy WXMR nie będą mogli korzystać z tego samego poziomu anonimowości, jaki zapewnia tradycyjny blockchain

Z drugiej strony Wrapped Monero może odegrać ważną rolę w popularyzacji Monero. Ostatnio moneta ucierpiała po tym jak Bittrex ogłosił swoją decyzję o wycofaniu wsparcia dla Monero, Zcash i Dash.

monero xmrreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.