Hakerzy demaskują SCAM: przejęcie domeny bit-robot.io | Wiadomości | CrypS.

Hakerzy demaskują SCAM: przejęcie domeny bit-robot.io

Michał Misiura
Akropolis hack DeFi

Strona internetowa bit-robot.io została zajęta przez francuskojęzycznych hakerów. Atakujący zamieścili na niej swój manifest, w którym dowodzą, że projekt był oszustwem.

W domenie, którą posługiwał się Bit Robot, znajdziemy obecnie opis oszustwa oraz materiały dowodowe zamieszczone przez hakerów. Składają się na nie nagrania rozmów, adresy portfeli BTC, ETH, USDT i USDC, a nawet filmik z zeznaniem byłego fasadowego prezesa spółki.

Bit Robot był piramidą finansową, która obiecywała wysokie zwroty dzięki botom tradingowym, obracającym kryptowalutami. Większość ruchu na stronie pochodziła z Wenezueli, Rosji i Argentyny. Pod koniec grudnia 2020, kontakt z inwestorami stawał się coraz bardziej sporadyczny, aż wreszcie doszło do oszustwa przy wyjściu. Następnie stronę SCAM’u zajęli hakerzy.

Wiadomość od hakerów

Prawda o Bit Robot i Arnaudzie Racine

sprawiedliwość - hakerzy od bit robot

„Nie ma sprawiedliwości ani wolności, kiedy pieniądze są zawsze królem”. – Albert Camus

Bonjour
Jesteśmy grupą doświadczonych francuskojęzycznych hakerów i przejęliśmy kontrolę nad witryną „bit-robot.io”. Bit Robot już nie istnieje.

Ten pseudo-biznes botów tradingowych dobiegł końca. Nasza grupa hakerów składa się ze zwyczajnych ludzi, których spotykasz na co dzień. W cieniu polujemy na oszustwa internetowe. Po długim dochodzeniu trwającym kilka tygodni mamy do dyspozycji wszystkie elementy, aby udowodnić, że Bit Robot jest tak naprawdę oszustwem. Wy, klienci, jesteście w rzeczywistości ofiarami.

Za tym oszustwem stoi mężczyzna: Arnaud Racine.

arnaud racine - wiadomość od hakerów

Prawda na temat Bit Robota

Po wstępie pojawia się 7 punktów, w których hakerzy wyjaśniają kolejne kwestie związane z piramidą. Na początku przedstawiają Arnauda Racine – specjalistę od marketingu wielopoziomowego z Belgii. To właśnie on znajdował się na szycie piramidy. Formalnie jej dyrektorem generalnym był jednak Laurent Barthelemy, przyjaciel Arnauda.

Dzięki nagraniom przejętym z Telegramu, Hakerzy dowodzą, że dyrektor spółki nie miał kontroli nad środkami spływającymi do „jego własnej firmy”. Co więcej Arnaud oszukał go wyprowadzając środki bez żadnych konsultacji. Na innych zamieszczonych nagraniach dowiadujemy się, że Racine oceniał żywotność piramidy na około 1,5 roku oraz uważał, że w świetle prawa „ryzyko jest takie samo jeśli wyprowadzą 200,000 lub milion”. Hakerzy oskarżyli go także o rasizm, popierając to filmikiem, na którym obraża klientów arabskiego pochodzenia.

Zeznanie Vladimira Sharova

Vladimir Sharov był pierwszym CEO firmy Bit Robot. Z czasem odsunięto go jednak od funkcji i założoną inną spółkę-matkę, kontrolowaną przez Laurenta Barthelemy’iego. Arnaud Racine uznał, że będzie łatwiejszy do manipulowania. Sharov wyjaśnia to na filmiku, w którym przedstawia się jako ofiarę. Mówi także, że Racine powinien trafić do więzienia, za to co zrobił jemu i Laurentowi oraz klientom Bit Robot.

Przemówienie Sharova wydaje się być jednak zagrane, a emocje sztuczne. Być może jest ono jedynie próbą wybielenia własnej osoby.

Porady dla ofiar

Na samym końcu hakerzy zamieścili poradę dla ofiar Bit Robota: „Musisz po prostu znaleźć właściciela tych 3 portfeli kryptograficznych, aby umieścić go za kratkami.” Adresy pod jakie trafiły kryptowaluty klientów piramidy to:

  • https://etherscan.io/address/0x281ACa4b7736872270962A92b36ae7ba189a224f (228 ETH)
  • https://etherscan.io/address/0x5D8dcEAA547DDa6cda2936Ad93003842C34A44ce (91,258 USDT i 19,409 USDC)
  • https: //etherscan. io / address / 0x3BF8D0f8cBFAD6b8493B6d06ec3D6D837d6b7Fe2

Do ofiar należały także 3 bitcoiny, których drogi nie można prześledzić z uwagi na ich wypranie przez mikser.

Akropolis hack DeFi



reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.