HSBC nie pozwala na realizacje profitów z BTC | Wiadomości | CrypS.

HSBC nie pozwala na realizacje profitów z BTC

Zerelik Maciej
hsbc bitcoin

Przez ostatnie kilka miesięcy Bitcoin cały czas zyskiwał na wartości, a ostatnio zdobywał coraz to nowe rekordy. Teraz jednak Brytyjczycy, którzy chcieliby zrealizować zyski, mogą mieć problemy z wypłatą środków.

HSBC, jeden z największych banków na świecie, zablokował swoim klientom możliwość wypłacania środków z giełd kryptowalut. Nie jest to wcale nic nowego. Podczas gdy inne wiodące banki akceptują przelewy z giełd, wielu posiadaczy krypto nie może używać swoich kart kredytowych do kupna lub sprzedaży cyfrowych walut.

W tym tygodniu cena BTC gwałtownie wzrosła przebijając poziom 40 000 dolarów i osiągając 300% wzrost YTD. Był to okres, kiedy wielu posiadaczy kryptowalut mogło zdecydować się na realizację zysków.

Aby kupić kryptowalutę, trzeba użyć giełdy takiej jak np. Coinbase. Po wpłaceniu środków na swoje konto za pomocą przelewu bankowego lub karty, można kupić i sprzedać Bitcoina. Banki, które akceptują transfery z giełd zazwyczaj wymagają konwersji Bitcoina do waluty fiat.

Ponieważ niektóre banki są niechętne do przyjmowania krypto przelewów, istnieje ryzyko, że zyski pozostaną na platformie i staną się bezużyteczne, dopóki nie znajdziemy firmy, która pozwoli nam na ich wypłatę. Eksperci doradzają, aby przed zainwestowaniem w Bitcoina lub jakąkolwiek inną kryptowalutę, zapytać bank o ich wytyczne.

Ran Neuner, gospodarz programu Crypto Trader w CNBC, w jednym ze swoich ostatnich tweetów stwierdził, że jeśli banki zabronią kryptowalut, to same siebie wykopią z biznesu.

Tymczasem Danny Scott, dyrektor generalny CoinCorner powiedział, że niektóre instytucji finansowych, które niegdyś były wrogie kryptowalutom, teraz z zadowoleniem zaczęły przyjmować tą ideę. Według Scotta, jego giełda i klienci w ostatnim czasie nie doświadczyli żadnych problemów z bankami. Dodał, że banki oczywiście nie będą udzielać żadnych gwarancji, dopóki nie jest jasne pochodzenie środków.

Wielka Brytania ma restrykcyjne stanowisko ws. kryptowalut. W dniu 6 stycznia brytyjski urząd ds. postępowania finansowego (FCA) wprowadził zakaz sprzedaży kryptowalutowych instrumentów pochodnych. Dzisiaj ta sama agencja wydała ostrzeżenie przed inwestycjami w kryptowaluty.

hsbc bitcoin
reklama
reklama