Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.12.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.12.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.12.21]
 • Bill Gates uważa, że większość wirtualnych spotkań będzie odbywać się w metaverse do 2024 roku
  Za dwa do trzech lat większość wirtualnych spotkań odbędzie się w metawersie. Taką przepowiednię podał na swoim blogu założyciel Microsoftu, Bill Gates.
 • Chiny i Hongkong rozpoczynają drugą fazę testów cyfrowego juana
  Mu Changchun, prezes Instytutu Badań nad Walutami Cyfrowymi Ludowego Banku Chin, powiedział, że Chiny i Hongkong rozpoczynają drugą fazę testowania narodowej waluty cyfrowej banku centralnego.
 • CryptoPunk sprzedał się za 10,2 mln USD
  Ktoś kupił NFT CryptoPunka za 2500 ETH (ponad 10,2 miliona dolarów w momencie transakcji) na rynku Larva Lab. Nie jest to jednak najdroższy CryptoPunk, jaki kiedykolwiek sprzedano. Najdroższy Punk sprzedał się za ponad 11,8 miliona dolarów w czerwcu tego roku na aukcji Sotheby’s.
 • Solana celem ataku DDoS
  W ciągu ostatnich 24 godzin wydajność sieci blockchain Solana miała być celem rozproszonego ataku DDoS. Wszystko jednak wskazuje na to, że sieć przez cały czas była dostępna online.
 • Meta testuje portfel Novi w aplikacji WhatsApp
  Meta (wcześniejszy Facebook) rozpoczęła testy cyfrowego portfela Novi, integrując go z aplikacją WhatsApp. Program pilotażowy jest skierowany do wąskiego grona użytkowników w USA.
 • Bitcoin „nie jest inwestycją” – twierdzą brytyjscy politycy
  Członkowie parlamentu w Wielkiej Brytanii powiedzieli Nikhilowi Rathi, szefowi Financial Conduct Authority (FCA), że kryptowaluty nie są inwestycjami. Słowa „inwestuj i inwestować” nie powinny więc być używane w ich kontekście.
 • Piraci oprogramowania Windows tracą swoje Bitcoiny
  Piraci oprogramowania, szukający darmowej kopii systemu Microsoft Windows, wpadają w sidła zainfekowanych złośliwym oprogramowaniem „narzędzi aktywacyjnych”, które opróżniają ich portfele z kryptowalut.
 • PepsiCo ogłasza swoją pierwszą kolekcję NFT
  Amerykańska firma PepsiCo ogłosiła kolekcję Pepsi Mic Drop NFT na blockchainie Ethereum. Kolekcja składa się z 1893 tokenów – na cześć roku założenia firmy. Zgodnie z komunikatem prasowym, NFT są generowane losowo, z których każdy reprezentuje odmianę obrazu mikrofonu, inspirowaną kultowymi puszkami Pepsi. Są one również podzielone według stopnia rzadkości – najbardziej unikatowe ukażą się w jednym egzemplarzu.
 • Ripple zarzuca prawnikom SEC agresywną postawę
  Prawnicy Ripple’a nazwali obronę SEC agresywną. Domagają się przedstawienia uzasadnienia do zatajania informacji przed sądem oddzielnie dla każdego z dokumentów. Trwa spór pomiędzy Ripple i SEC.
 • Coinbase wprowadzi wsparcie dla portfeli sprzętowych Ledger
  Coinbase planuje zintegrować wsparcie dla portfeli sprzętowych Ledger począwszy od I kwartału 2022 roku.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.12.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.