Coinbase wprowadzi wsparcie dla portfeli sprzętowych Ledger | Wiadomości | CrypS.

Coinbase wprowadzi wsparcie dla portfeli sprzętowych Ledger

Zerelik Maciej
Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę

Coinbase planuje zintegrować wsparcie dla portfeli sprzętowych Ledger począwszy od I kwartału 2022 r.

Największa amerykańska giełda kryptowalut, Coinbase, nawiązała współpracę z producentem portfeli sprzętowych Ledger. Dzięki partnerstwu zaoferuje użytkownikom większe możliwości samodzielnego przechowywania posiadanych kryptowalut.

Zgodnie z czwartkową informacją prasową, użytkownicy posiadający rozszerzenie do przeglądarki portfela od Coinbase będą mogli przenosić i przechowywać swoje aktywa za pomocą urządzeń Ledger już od 1 kwartału 2022 roku. Integracja pozwoli klientom Coinbase na samodzielne przechowywanie swoich aktywów i zachowanie nad nimi pełnej kontroli.

Ledger jest jednym z największych dostawców portfeli sprzętowych na rynku. Portfele sprzętowe są z kolei uważane za jeden z najbezpieczniejszych sposobów przechowywania kryptowalut. Pozwalają one użytkownikom na przechowywanie kluczy prywatnych potrzebnych do wydawania kryptowalut w „zimnym magazynie” – zamkniętym środowisku, które nie jest w żaden sposób połączone z urządzeniami zewnętrznymi lub Internetem.

Komentując partnerstwo z Ledger w komunikacie prasowym, wiceprezes ds. Produktów Coinbase Max Branzburg powiedział:

Coinbase jest zaangażowany w umożliwienie użytkownikom na całym świecie bezpiecznego korzystania z ich kryptowalut w całym ekosystemie Web3. Dlatego właśnie współpracujemy z Ledger, aby zbudować wsparcie dla portfeli sprzętowych w Coinbase Wallet. Zaczniemy wprowadzać wsparcie dla portfeli sprzętowych w rozszerzeniu Coinbase Wallet na początku przyszłego roku, i jesteśmy podekscytowani, aby podzielić się większą ilością ogłoszeń na temat tego, jak robimy Coinbase Wallet najbezpieczniejszym i najbardziej bezpiecznym sposobem na udział w Web3 w nadchodzących miesiącach.

Coinbase bez IPO wchodzi na giełdę
reklama
reklama