Solana celem ataku DDoS | Wiadomości | CrypS.

Solana celem ataku DDoS

Mariusz Przepiórka
solana problemy

W ciągu ostatnich 24 godzin wydajność sieci blockchain Solana miała być celem rozproszonego ataku DDoS. Wszystko jednak wskazuje na to, że sieć przez cały czas była dostępna online.

Atak DDoS zwykle sprowadza się do działania dużej liczby skoordynowanych urządzeń, lub botnetu, przytłaczających sieć fałszywym ruchem w celu jej wyłączenia. Nie byłby to pierwszy raz, gdy Solana ucierpiała z tego powodu – we wrześniu sieć została wyłączona na 17 godzin z powodu masowej aktywności botów w momencie uruchamiania wstępnej oferty DEX (IDO) na zdecentralizowanej platformie Raydium opartej na Solanie.

Niejasne informacje ataku

Uwagę na ostatni atak DDoS zwróciła w czwartek oparta na Solanie platforma tokenów NFT Blockasset, przekazując informację: „Jesteśmy świadomi, że dystrybucja tokenów zajmuje dużo czasu. Blockchain Solana jest przeciążony atakami DDoS, które zapchały sieć powodując opóźnienia”. Oparta na Solanie firma infrastrukturalna GenesysGo również poinformowała o sprawie, stwierdzając, że sieć doświadcza problemów z przetwarzaniem żądań transakcji, ale wezwała do zachowania spokoju.

Na tym etapie charakter incydentu nie jest jasny, ponieważ Solana Foundation nie potwierdziła jeszcze publicznie żadnych ataków, natomiast Status.Solana wskazuje, że sieć nie ucierpiała z powodu żadnych awarii i jest w pełni sprawna.

Użytkownicy Twittera i Reddita zwracają uwagę na awarię

Wielu użytkowników Twittera twierdziło jednak, że Solana doznała globalnego przestoju. Prezes Veribit Roy Murphy stwierdził, że „Solana ponownie się zawiesiła i jest offline. Inżynierowie szukają sposobu na „zrestartowanie systemu”. Tego nie można wymyślić!”.

Wcześniej w czwartek, członkowie subforum r/Solana w portalu reddit przypisali problemy sieci do innego IDO uruchomionego na Raydium. Użytkownik u/Psilodelic napisał m.in. post „Dlaczego Raydium IDO zatyka sieć Solana i co się robi w tej sprawie?”.

„Moim największym zmartwieniem związanym z Solaną jest obecnie wpływ na wydajność podczas dużej aktywności związanej z Raydium IDO. Dosłownie każdy pojedynczy problem z wydajnością w ciągu ostatnich 6 miesięcy, włączając w to 17-godzinną przerwę w działaniu, był wynikiem uruchomienia na Raydium” – wskazywali użytkownicy.

solana problemyreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.