Bill Gates uważa, że większość wirtualnych spotkań będzie odbywać się w metaverse do 2024 roku | Wiadomości | CrypS.

Bill Gates uważa, że większość wirtualnych spotkań będzie odbywać się w metaverse do 2024 roku

Konrad Juszczyk
DappRadar: sprzedano wirtualne działki metaverse za 106 mln USD

Za dwa do trzech lat większość wirtualnych spotkań odbędzie się w metawersie. Taką przepowiednię podał na swoim blogu założyciel Microsoftu, Bill Gates.

Metaverse czyli jeden z najgłośniejszych tematów 2021 roku

Według współzałożyciela Microsoft, Billa Gatesa, w 2024 roku większość spotkań biurowych odbędzie się w metawersie. Gates przewiduje, że Metaverse zrewolucjonizuje pracę biurową, dodając, że wirtualne spotkania przejdą z obrazów 2D, do pełnowymiarowych awatarów 3D.

Chodzi o to, że w końcu użyjesz swojego awatara, aby spotkać się z ludźmi w wirtualnej przestrzeni, która naśladuje uczucie przebywania z nimi w prawdziwym pokoju. – powiedział Gates.

Według miliardera ludzie błędnie wierzą, że jakość oprogramowania stojącego za symulacjami w metaverse pozostanie taka sama jak jest teraz. Podkreślił, że aspekt technologiczny metawersu rozwija się niezwykle dynamicznie, a z czasem proces ten będzie tylko przyspieszał. Gates zauważył również, że większość ludzi nie ma jeszcze sprzętu potrzebnego do zanurzenia się w metawersie, jednak jego zdaniem sytuacja wkrótce się zmieni. Jeszcze w 2022 roku Microsoft planuje wydać „wersję próbną” swojego zestawu VR, która wykorzystuje „kamerę internetową do przechwytywania animacji awatara używanej w obecnych ustawieniach 2D”.

DappRadar: sprzedano wirtualne działki metaverse za 106 mln USD
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.