Bitcoin "nie jest inwestycją" - twierdzą brytyjscy politycy | Wiadomości | CrypS.

Bitcoin “nie jest inwestycją” – twierdzą brytyjscy politycy

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
wielka brytania wytyczne 1

Członkowie parlamentu w Wielkiej Brytanii powiedzieli Nikhilowi Rathi, szefowi Financial Conduct Authority (FCA), że kryptowaluty nie są inwestycjami. Słowa “inwestuj i inwestować” nie powinny więc być używane w ich kontekście.

Harriet Baldwin, konserwatywna poseł z West Worcestershire powiedziała według The Times:

Słowa ‘twoja inwestycja’ popierają ideę, że jest to inwestycja na równi z indeksem spółek FTSE 100 lub funduszem powierniczym.

Baldwin stwierdziła też, że lista krypto firm niezarejestrowanych w FCA może stanowić przeszkodę dla systemu przeciwdziałania praniu brudnych pieniędzy. Poseł i była bankier JP Morgan dodała:

Twoja strona internetowa faktycznie publikuje listę niezarejestrowanych firm zajmujących się aktywami kryptowalutowymi dla celów przeciwdziałania praniu pieniędzy. Ma to być pomocne, ale może być również pomocne dla kogoś, kto po prostu chce prać pieniądze.

Skomplikowane relacje FCA z kryptowalutami

FCA jest brytyjskim organem nadzorującym ryzyko związane z praniem pieniędzy przez krypto firmy. Jednak wiele oświadczeń regulatora w ciągu ostatniego roku nie koncentrowało się na przestępstwach finansowych. Zamiast tego dotyczyły one ochrony konsumentów.

Na początku roku FCA powiedziało, że inwestorzy powinni być “przygotowani na utratę wszystkich swoich pieniędzy”, jeśli zdecydują się zainwestować w kryptowaluty. Rathi powtórzył to stanowisko po raz drugi we wrześniu.

FCA dodało także, że krypto inwestorzy mają małe szanse na dostęp do Financial Services Compensation Scheme – systemu rekompensat, który pokrywa straty jeśli “coś pójdzie nie tak”.

wielka brytania wytyczne 1reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.