Chiny i Hongkong rozpoczynają drugą fazę testów cyfrowego juana | Wiadomości | CrypS.

Chiny i Hongkong rozpoczynają drugą fazę testów cyfrowego juana

Mariusz Przepiórka
yuan

Mu Changchun, prezes Instytutu Badań nad Walutami Cyfrowymi Ludowego Banku Chin, powiedział, że Chiny i Hongkong rozpoczynają drugą fazę testowania narodowej waluty cyfrowej banku centralnego.

Podczas seminarium na temat stanu i perspektyw dla międzynarodowego centrum finansowego w Hongkongu, Mu Changchun powiedział, że Ludowy Bank Chin i Urząd Monetarny Hongkongu pomyślnie zakończyły pierwszą fazę testowania płatności transgranicznych przy użyciu cyfrowego juana.

Teraz kolej na system szybkich płatności

W drugim etapie zbadana zostanie możliwość połączenia systemu waluty cyfrowej z systemem szybkich płatności Fast Payment Service (FPS) oraz zwiększenia efektywności płatności poprzez dostosowanie waluty cyfrowej banku centralnego do potrzeb mieszkańców Chin i Hongkongu.

– W przyszłości, gdy turyści z kontynentu będą używać cyfrowych juanów do robienia zakupów w Hongkongu, waluta będzie wymieniana między dwoma portfelami, a lokalni sprzedawcy będą otrzymywać dolary hongkońskie, więc przeliczenie nie będzie konieczne – powiedział Changchun.

Powiedział również, że mBridge, międzynarodowa inicjatywa banków centralnych mająca na celu zbadanie państwowych walut cyfrowych Tajlandii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Hongkongu i Chin, zakończyła rozwój platformy testowej.

Changchun zauważył, że mBridge przyspiesza transakcje oraz obniża ich koszt i zwiększa przejrzystość. Przypomnijmy, że w lutym Bank Centralny Chin i Zjednoczone Emiraty Arabskie dołączyły do projektu kryptowalutowego „mostu” Tajlandii i Hongkongu. W zeszłym miesiącu ogłoszono, że regulatorzy w Hongkongu i Ludowy Bank Chin wspólnie testują państwowe waluty cyfrowe.

yuanreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.