Meta testuje portfel Novi w aplikacji WhatsApp | Wiadomości | CrypS.

Meta testuje portfel Novi w aplikacji WhatsApp

Michał Misiura
Portfel cyfrowy Novi gotowy do uruchomienia

Meta (wcześniejszy Facebook) rozpoczęła testy cyfrowego portfela Novi, integrując go z aplikacją WhatsApp. Program pilotażowy jest skierowany do wąskiego grona użytkowników w USA.

Po nieudanych próbach zdobycia akceptacji władz (najpierw dla Libry, a potem Diem), spółka Marka Zuckerberga nie rezygnuje z prób wejścia na rynek usług płatniczych. Tym razem zamiast tworzyć swój własny token, wykorzysta stablecoina Pax Dollar (USDP) i portfel Novi, zintegrowany z komunikatorem WhatsApp.

Wiadomość o testach została przekazana na Twitterze przez Stephane’a Kasriela, lidera w Novi Wallet.

Jest nowy sposób żeby wypróbować cyfrowy portfel Novi. Od dzisiaj ograniczona liczba użytkowników ze Stanów Zjednoczonych będzie mogła wysyłać i odbierać pieniądze za pomocą Novi za pośrednictwem WhatsApp. Wysyłanie pieniędzy do rodziny i przyjaciół jest teraz tak proste, jak wysyłanie wiadomości – napisał Kasriel.

W drugim tweecie szef Novi zapewnił, że dodanie funkcji nie wpłynie na prywatność użytkowników WhatsAppa.

Jak działa Novi na WhatsAppie?

Osoby dopuszczone do testów mogą przesyłać i odbierać stablecoiny Pax Dollar (USDP) nie płacąc żadnych prowizji. Proces przypomina wysyłanie wiadomości przez komunikator.

Integracja Novi w komunikatorze WhatsApp potwierdza determinację spółki Marka Zuckerberga, która dąży do uruchomienia usług płatniczych dla swojej globalnej sieci użytkowników. Pilotaż to pierwszy krok na nowej trasie do celu. Jednym z jego zadań może być wybadanie reakcji regulatorów, którzy zaciekle zwalczali pomysł “kryptowaluty Facebooka”. Być może zgodzą się jednak na portfel Mety i stablecoin emitowany przez Paxful.

Portfel cyfrowy Novi gotowy do uruchomieniareklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.