Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.08.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.08.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.08.21]
 • Największa sieć kin w USA ogłosiła plany sprzedaży biletów za BTC
  Prezes i dyrektor generalny AMC Adam Aron ujawnił, że firma posiadająca około 1000 kin na całym świecie, chce zaakceptować płatności bitcoinami za bilety w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów
 • Ustawa infrastrukturalna przechodzi bez poprawek ws. kryptowalut
  Poprawki dotyczące kryptowalut nie znalazły się w ustawie infrastrukturalnej. Zatwierdzona przez amerykański Senat wersja zawiera niejasną definicję brokera, która może skomplikować życie górnikom i programistom blockchain.
 • SEC żąda dostępu do wiadomości pracowników Ripple
  Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła do sądu wniosek o udzielenie dostępu do korespondencji pracowników Ripple w komunikatorze Slack.
 • Hakerzy wycofali 611 milionów dolarów z Poly Network
  Dziś nieznane osoby włamały się do protokołu internetowego Poly Network i ukradły 611 milionów dolarów w różnych kryptowalutach. Zespół projektowy wezwał giełdy do zablokowania skradzionych środków.
 • Tether jest wspierany w prawie 50% przez papiery komercyjne
  Tether opublikował raport o wiarygodności, który przedstawia podział skonsolidowanych aktywów firmy. Zgodnie z danymi, firma posiada łączne pokrycie w wysokości 62,7 miliardów dolarów, co jest mniej więcej równe łącznej kapitalizacji rynkowej najpopularniejszego stablecoina.
 • Poloniex zawarł ugodę na 10 milionów dolarów z SEC
  Poloniex został oskarżony o nielegalną sprzedaż cyfrowych papierów wartościowych, jednak giełda nie przyznając się ani nie zaprzeczając ustaleniom SEC, zgodziła się nie popełniać naruszeń dotyczących papierów wartościowych i zapłacić 10,3 miliona dolarów na rzecz regulatora.
 • Circle planuje przekształcić się w bank federalny
  Firma stojąca za drugim najpopularniejszym stablecoinem, USDC, nakreśliła swoje plany rozwoju w ciągu najbliższych kilku miesięcy. W poniedziałkowym wpisie na blogu, CEO Jeremy Allaire ujawnił, że emitent ma nadzieję stać się bankiem federalnym.
 • VanEck wnosi o uruchomienie ETF
  Zarządzający aktywami VanEck złożył wniosek do amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) o uruchomienie funduszu ETF opartego na strategii Bitcoin. Produkt będzie śledzić notowania kontraktów terminowych i innych instrumentów inwestycyjnych w oparciu o pierwszą kryptowalutę.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 10.08.21]
reklama
reklama