Największy hack DeFi w historii! Poly Network traci 600 mln USD! | Wiadomości | CrypS.

Największy hack DeFi w historii! Poly Network traci 600 mln USD!

Redakcja
Akropolis hack DeFi

Międzyłańcuchowy protokół Poly Network poinformował użytkowników o ataku, w wyniku którego hakerzy przejęli aktywa o wartości ponad 600 milionów dolarów.

Największe włamanie w historii kryptowalut

W tweecie opublikowanym we wtorek, Poly Network ujawniło, że padło ofiarą włamania, w wyniku którego utracono aktywa o wartości ponad 600 milionów dolarów. Aktywa zostały skradzione na trzech łańcuchach: Binance Smart Chain, Ethereum oraz Polygon.

Poly Network podał adresy, na które zostały przelane środki. Poprosił również, aby górnicy i giełdy kryptowalutowe umieściły na czarnej liście tokeny pochodzące z tych portfeli. Projekt zagroził też podjęciem działań prawnych, wzywając hakerów do zwrotu wszystkich przejętych aktywów.

Szacunki dotyczące przejętej kwoty różnią się. Według niektórych informacji skradziono co najmniej 264 miliony dolarów na Ethereum, 250 milionów dolarów z Binance Smart Chain i kolejne 85 milionów dolarów na Polygon. Ponieważ Poly Network jest międzyłańcuchowym protokołem używanym przez wiele projektów, pełny zakres szkód może nie być jeszcze dokładnie określony.

Po pojawieniu się informacji o hacku, członkowie społeczności kryptowalutowej podjęli szybkie działania. Chwilę przed tym, jak haker próbował zdeponować skradzione fundusze w Curve Finance, CTO Tethera – Paolo Ardoino zamroził ponad 30 mln w USDT. Niestety, haker zdołał jeszcze przenieść niektóre fundusze USDC do puli stablecoinów Curve, czyniąc odzyskanie środków prawie niemożliwym.

Zespół Poly Network potwierdził w swoim tweecie, że przyczyną włamania była luka pomiędzy połączeniami kontraktowymi, a nie jak wcześniej plotkowano naruszony klucz opiekuna.

Były tylko dwa większe przypadki?

Podczas gdy włamanie do Poly Network wydaje się być jednym z największych włamań w historii kryptowalut, może ono również znaleźć się wysoko w rankingu największych włamań wszech czasów. Tylko jeden inny incydent doprowadził do utraty większej ilości pieniędzy, kiedy to syn Saddama Husajna ukradł 930 milionów dolarów z Banku Iraku na kilka dni przed inwazją na Irak w 2003 roku.

Choć technicznie nie są to kradzieże, exit scamy również doprowadziły do utraty podobnie dużych kwot, a nawet większych. W czerwcu założyciele południowoafrykańskiej giełdy Africrypt zniknęli z Bitcoinami o wartości ponad 3,6 miliarda dolarów

Akropolis hack DeFi



reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.