Największa sieć kin w USA ogłosiła plany sprzedaży biletów za BTC | Wiadomości | CrypS.

Największa sieć kin w USA ogłosiła plany sprzedaży biletów za BTC

Konrad Juszczyk
Największa sieć kin w USA ogłosiła plany sprzedaży biletów za BTC

Amerykańska sieć kin AMC zacznie akceptować płatności bitcoinami za bilety do końca 2021 roku. Firma jednak nie określiła, jakiej technologii użyje do przetwarzania płatności.

Bilety do kina za bitcoiny

Prezes i dyrektor generalny AMC Adam Aron ujawnił, że firma posiadająca około 1000 kin na całym świecie chce zaakceptować płatności bitcoinami za bilety w odpowiedzi na zapotrzebowanie klientów. Inicjatywa ma na celu zwiększenie sprzedaży podczas pandemii koronawirusa.

Jesteśmy na wstępnym etapie badania, w jaki sposób AMC może uczestniczyć w tym nowym, rozkwitającym wszechświecie kryptowalut i jesteśmy całkiem zaintrygowani potencjalnie lukratywnymi możliwościami biznesowymi dla AMC, jeśli będziemy inteligentnie kontynuować poważne zaangażowanie w branżę kryptograficzną. – powiedział Adam Aron

AMC zacznie akceptować również płatności Apple Pay i Google Pay do końca 2021 roku. Firma ogłosiła na dodatek plany otwarcia w tym roku kilkunastu nowych lokalizacji w Stanach Zjednoczonych, Europie i na Bliskim Wschodzie.

Wyniki AMC za Q2 wykazały znaczną poprawę, odnotowując 444 mln USD przychodów w porównaniu z 18,9 mln USD przychodów rok temu. Imponujące wyniki AMC za drugi kwartał pojawiły się zaledwie rok po tym, jak firma wydawała się skazana na bankructwo, a operator kin był zmuszony do zamykania obiektów w związku z rozprzestrzenianiem się globalnej pandemii. Warto dodać, że grupa r/Wallstreetbets na Reddicie skupiła się na akcjach AMC, powodując 900% wzrost akcji.

Największa sieć kin w USA ogłosiła plany sprzedaży biletów za BTCreklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.