Ustawa infrastrukturalna przechodzi bez poprawek ws. kryptowalut | Wiadomości | CrypS.

Ustawa infrastrukturalna przechodzi bez poprawek ws. kryptowalut

Michał Misiura
ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcji

Poprawki dotyczące kryptowalut nie znalazły się w ustawie infrastrukturalnej. Zatwierdzona przez amerykański Senat wersja zawiera niejasną definicję brokera, która może skomplikować życie górnikom i programistom blockchain

Powodem odrzucenia poprawek był brak jednomyślnej zgody, dzięki sprzeciwowi republikańskiego senatora Richarda Shelby’ego. Polityk miał zagłosować przeciwko, ponieważ nie uwzględniono jego propozycji wzrostu wydatków na obronę (o 50 mld USD). Wcześniej dwie grupy senatorów, które wnosiły różne propozycje poprawek, osiągnęły porozumienie korzystne dla branży. Członek jednej z nich, Pat Toomey, skomentował sprzeciw Shelby’ego słowami: „W jakim wszechświecie to w ogóle ma sens?”

Teraz ustawa trafi do Izby Reprezentantów. Kilku zasiadających w niej polityków, zapowiedziało już, że będą zabiegać o wprowadzenie poprawek związanych z branżą kryptowalut. Wśród nich znajdują się Tom Emmer, Darren Soto i David Schweikert.

Kontrowersyjna ustawa

Ustawa zakłada, że wszyscy brokerzy działający na rynku kryptowalut będą zobowiązani do raportowania na temat adresów portfeli i uczestników transakcji, o wartości powyżej 10 000 USD. Amerykańskie władze zakładają, że pozyskają w ten sposób dodatkowe 28 mld dolarów na realizację infrastrukturalnych projektów administracji Joe Bidena.

Głównym problemem projektu jest definicja brokera, który jest rozumiany w niej jako „każda osoba, która (odpłatnie) jest odpowiedzialna za regularne świadczenie usług realizujących transfery zasobów cyfrowych w imieniu innej osoby”. Do tej grupy można zaliczyć także górników kryptowalut i programistów.

(…) ustawa o infrastrukturze zawiera szkodliwe wymagania dotyczące raportowania IRS, które są niemożliwe do spełnienia dla wielu uczestników ekosystemu krypto. W rezultacie wielu graczy kryptograficznych będzie zmuszonych do przeniesienia się za granicę, pozostawiając na stole przyszłe miejsca pracy i wzrost gospodarczy. – skomentowało Blockchain Association, odnosząc się do braku przyjęcia poprawek.

ofac umieszcza portfele kryptowalut na liście sankcjireklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.