Amerykańska Komisja Papierów Wartościowych i Giełd (SEC) złożyła do sądu wniosek o udzielenie dostępu do korespondencji pracowników Ripple w komunikatorze Slack.
SEC chce wiadomości pracowników Ripple
Adwokat Komisji Papierów Wartościowych i Giełd Jorge Tenreiro złożył wniosek w trybie pilnym w celu uzyskania nakazu sądowego, który zmusiłby pracowników Ripple do przekazania ich komunikacji w aplikacji Slack. Według SEC jest ponad milion wiadomości, które trzeba przeszukać, ponieważ pracownicy Ripple komunikowali się głównie przez tą platformę.
W petycji stwierdza się, że na początku procesu oskarżeni zgodzili się przekazać wydziałowi te informacje, jednak przekazali tylko 1468 wiadomości. Te zdaniem SEC, zawierały „krytyczne i niepowtarzalne” informacje. Wydział uważa, że dane pozyskane z korespondencji pomogą „odświeżyć” wspomnienia świadków, którzy podczas zeznań nie byli w stanie odpowiedzieć na wiele pytań. Petycja stwierdza również, że Ripple musi dostarczyć odpowiedź do 12 sierpnia, przy czym firma stojąca za XRP złożyła wniosek do sędziego o przesunięcie terminu na 16 sierpnia.
Śledź CrypS. w Google News. Czytaj najważniejsze wiadomości bezpośrednio w Google! Obserwuj ->
Zajrzyj na nasz telegram i dołącz do Crypto. Society. Dołącz ->
