Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.08.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.08.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.08.21]
 • Głosowanie ws. podatków od kryptowalut w USA odbędzie się we wtorek
  Amerykański senat zakończył rozmowy na temat kontrowersyjnych zapisów o opodatkowaniu kryptowalut, które znalazły się w ustawie infrastrukturalnej. Nie wprowadzono żadnych poprawek, a to oznacza, że prawdopodobnie już we wtorek (10.08) dojdzie do głosowania nad niezmienioną wersją projektu.
 • Wieloryby BTC nie realizują zysków
  Duże adresy BTC przechowują teraz łącznie 9,23 miliona bitcoinów i nie sprzedają swoich zasobów, mimo ostatnich wzrostów.
 • Wenezuela wprowadzi cyfrowego boliwara w październiku
  Wenezuela, kraj zmagający się z hiperinflacją, zamierza redenominować swoją walutę narodową, a także uruchomi cyfrową walutę banku centralnego (CBDC). Cyfrowy boliwar zostanie wprowadzony do obiegu od 1 października.
 • Wolumen obrotu na OpenSea osiągnął rekordowy poziom
  OpenSea jest pierwszym i największym rynkiem dla NFT, osiągając w niedzielę rekordowy poziom ponad 78 milionów dolarów.
 • Chiny są dużym graczem na rynku krypto przestępstw
  Dostawca danych blockchain Chainalysis ujawnił, że chińskie konta kryptowalutowe przesłały w okresie około dwóch lat ponad 2,2 miliarda dolarów aktywów cyfrowych na adresy związane z działalnością przestępczą, taką jak oszustwa i transakcje w darknecie. Jednak schematy Ponziego są mniej popularne w Chinach niż w innych krajach.
 • Brian Brooks rezygnuje z stanowiska dyrektora generalnego Binance.US
  Brooks został zatrudniony jako dyrektor generalny Binance.US pod koniec kwietnia, co oznacza, że pełnił tę funkcję zaledwie przez trzy i pół miesiąca. Jako powód rezygnacji podał „różnice w kierunku strategicznym”. Nie rozwinął jednak głębiej tej kwestii.
 • Binance ogranicza derywaty w Hong Kongu
  Wiodąca na świecie giełda kryptowalutowa kontynuuje dostosowywanie swoich produktów w taki sposób, aby sprostać regulacjom dotyczącym ochrony inwestorów.
 • SEC oskarża projekt DeFi o oszustwo na kwotę 30 mln USD
  Komisja Papierów Wartościowych i Giełd przedstawiła zarzuty przeciwko projektowi pożyczek kryptowalutowych i dwóm jego kierownikom w związku z niezarejestrowaną ofertą papierów wartościowych.
 • Mossad szuka eksperta ds. kryptowalut
  Pojawiły się doniesienia, że ​​izraelska agencja wywiadowcza Mossad poszukuje ekspertów w dziedzinie kryptowalut i technologii finansowych. Powodem jest to, że może używać kryptowalut do anonimowych płatności na rzecz agentów lub zakupu sprzętu.
 • Brazylijski Bitcoin ETF neutralny emisyjnie
  BITH11, nowy fundusz giełdowy (ETF) uruchomiony w Brazylii przez alternatywną firmę inwestycyjną Hashdex Asset Management, skoncentrowaną na kryptowalutach, twierdzi, że jest pierwszym „zielonym” ETF Bitcoin w kraju.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 09.08.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.