Chainalysis: Chiny są dużym graczem na rynku krypto przestępstw | Wiadomości | CrypS.

Chainalysis: Chiny są dużym graczem na rynku krypto przestępstw

Redakcja
w chinach aresztowano 3 osoby, które stworzyły piramidę finansową po tym gdy padli ofiarami piramidy finansowej

Dostawca danych blockchain Chainalysis ujawnił, że chińskie konta kryptowalutowe przesłały w okresie około dwóch lat ponad 2,2 miliarda dolarów aktywów cyfrowych na adresy związane z działalnością przestępczą, taką jak oszustwa i transakcje w darknecie. Jednak schematy Ponziego są mniej popularne w Chinach niż w innych krajach.

Według badań przeprowadzonych przez platformę Chainalysis, chińskie portfele kryptowalutowe przekazały ponad 2,2 mld USD w cyfrowych aktwach na konta związane z praniem brudnych pieniędzy, handlem narkotykami i innymi nielegalnymi działaniami w okresie od kwietnia 2019 r. do czerwca 2021 r. Adresy te otrzymały również kolejne 2 miliardy dolarów w kryptowalutach ze źródeł pochodzących z działalności przestępczej.

Mimo że liczby te wydają się wysokie, w ciągu dwóch lat drastycznie spadły w porównaniu z innymi krajami. Chainalysis wyjaśnił, że głównym powodem tego jest fakt, że duże schematy Ponziego nie są już tak powszechne w Państwie Środka.

Zauważono jednak, że Chiny są centrum globalnego handlu fentanylem, co oznacza, że wielu producentów narkotyków wykorzystuje aktywa cyfrowe do przeprowadzania transakcji.

Chińscy przestępcy zaangażowani w operacje prania brudnych pieniędzy również wykorzystują w swoich sprawach wirtualne waluty i giełdy kryptowalut. Co więcej, niektórzy z nich zbudowali nawet swoje nielegalne firmy oparte na tych właśnie miejscach handlu.

w chinach aresztowano 3 osoby, które stworzyły piramidę finansową po tym gdy padli ofiarami piramidy finansowejreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.