Wolumen obrotu na OpenSea osiągnął rekordowy poziom | Wiadomości | CrypS.

Wolumen obrotu na OpenSea osiągnął rekordowy poziom

Konrad Juszczyk
nft

OpenSea jest pierwszym i największym rynkiem dla NFT, osiągając w niedzielę rekordowy poziom ponad 78 milionów dolarów.

Rekordy na platformie OpenSea

Chociaż niewymienne tokeny (NFT) są stosunkowo nową klasą aktywów w przestrzeni kryptograficznej, na rynek codziennie wlewają się kolejne miliony dolarów. Platforma OpenSea stała się jednym z najpopularniejszych miejsc do handlu NFT. Pośród trwającego szaleństwa firma zdobyła kolejny kamień milowy, osiągając rekordowy wolumen obrotu 8 sierpnia w wysokości ponad 78 milionów dolarów zgodnie z danymi Dune Analytics.

Obrót na OpenSea NFT

Od kwietnia miesięczne wolumeny obrotu na platformie OpenSea rosły wykładniczo. W lipcu wolumen ten wyniósł 325,9 mln USD, przy czym do tej pory w sierpniu wolumen obrotu wzrósł już do 473 milionów dolarów. Warto dodać, że obecnie platforma posiada ponad 64 000 aktywnych handlowców NFT miesięcznie. W ciągu pierwszych dwóch dni sierpnia wolumen obrotu na OpenSea osiągnął rekordowy poziom prawie 100 milionów dolarów, co stanowi ponad czterokrotność rocznego wolumenu obrotu w 2020 roku jak podkreślił CEO platformy.

Niedawne finansowanie OpenSea

Zaledwie kilka tygodni temu OpenSea otrzymało 100 milionów dolarów finansowania od czołowych inwestorów w rundzie serii B prowadzonej przez firmę venture capital Andreessen Horowitz. Firma ujawniła, że planuje wykorzystać fundusze, aby udostępnić NFT dla większej liczby użytkowników poprzez ekspansję na rynki międzynarodowe. Finansowanie spowodowało, że wycena rynkowa OpenSea wyniosła 1,5 miliarda dolarów. Do fali NFT dołączając coraz więksi gracze, na początku było to Taco Bell i Time, a teraz doszła Coca Cola oraz Burberry.

nft
reklama
reklama