Binance ogranicza derywaty w Hong Kongu | Wiadomości | CrypS.

Binance ogranicza derywaty w Hong Kongu

Zerelik Maciej
binance

Wiodąca na świecie giełda kryptowalutowa kontynuuje dostosowywanie swoich produktów w taki sposób, aby sprostać regulacjom dotyczącym ochrony inwestorów.

W najnowszym komunikacie giełda ujawniła, że użytkownicy z Hongkongu „nie będą mogli otwierać nowych kont produktów pochodnych” ze skutkiem natychmiastowym.

Ponadto, „od daty, która zostanie ogłoszona w późniejszym komunikacie”, pozostali użytkownicy z Hong Kongu będą mieli 90-dniowy okres karencji, aby skutecznie zamknąć swoje otwarte pozycje.

Co więcej, podczas tego 90-dniowego okresu, nie będzie można otwierać nowych pozycji. W dalszej części komunikatu czytamy, że:

Jako lider rynku, Binance stale ocenia swoje oferty produktów i usług. Będziemy ograniczać użytkowników z Hongkongu w odniesieniu do produktów instrumentów pochodnych (w tym wszystkich kontraktów terminowych, opcji, produktów margin i tokenów z dźwignią) zgodnie z naszym zobowiązaniem do przestrzegania przepisów.

Giełda dała jasno do zrozumienia, że będzie działać proaktywnie, a nie reaktywnie, aby dostosować się do regulacji na całym świecie.

Dzieje się to tydzień po tym, jak Binance wstrzymało swoje produkty pochodne dla użytkowników we Włoszech, Niemczech i Holandii.

Jak informowaliśmy wówczas, przesłanki do tego ruchu były mniej więcej takie same, podobnie jak warunki, w jakich się to odbyło.

binance
reklama
reklama