Binance ogranicza derywaty w Hong Kongu | Wiadomości | CrypS.

Binance ogranicza derywaty w Hong Kongu

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
binance

Wiodąca na świecie giełda kryptowalutowa kontynuuje dostosowywanie swoich produktów w taki sposób, aby sprostać regulacjom dotyczącym ochrony inwestorów.

W najnowszym komunikacie giełda ujawniła, że użytkownicy z Hongkongu “nie będą mogli otwierać nowych kont produktów pochodnych” ze skutkiem natychmiastowym.

Ponadto, “od daty, która zostanie ogłoszona w późniejszym komunikacie”, pozostali użytkownicy z Hong Kongu będą mieli 90-dniowy okres karencji, aby skutecznie zamknąć swoje otwarte pozycje.

Co więcej, podczas tego 90-dniowego okresu, nie będzie można otwierać nowych pozycji. W dalszej części komunikatu czytamy, że:

Jako lider rynku, Binance stale ocenia swoje oferty produktów i usług. Będziemy ograniczać użytkowników z Hongkongu w odniesieniu do produktów instrumentów pochodnych (w tym wszystkich kontraktów terminowych, opcji, produktów margin i tokenów z dźwignią) zgodnie z naszym zobowiązaniem do przestrzegania przepisów.

Giełda dała jasno do zrozumienia, że będzie działać proaktywnie, a nie reaktywnie, aby dostosować się do regulacji na całym świecie.

Dzieje się to tydzień po tym, jak Binance wstrzymało swoje produkty pochodne dla użytkowników we Włoszech, Niemczech i Holandii.

Jak informowaliśmy wówczas, przesłanki do tego ruchu były mniej więcej takie same, podobnie jak warunki, w jakich się to odbyło.

binancereklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.