Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 02.08.21] | Wiadomości | CrypS.

Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 02.08.21]

Konrad Juszczyk
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 02.08.21]
 • Raport Square za Q2 – Przychody Cash App wzrosły o 200%
  Kwartalne przychody aplikacji od Square, która pozwala na zakup aktywów kryptograficznych (Cash App) podwoiły się, pomimo znacznej utraty wartości bitcoinów posiadanych przez firmę.
 • Korea Południowa zamyka 11 lokalnych giełd kryptowalutowych
  Regulująca rynek finansowy Korei Południowej Komisja Usług Finansowych (FSC) odkryła pewne nielegalne działania, w efekcie których nakazała średnim giełdom kryptowalutowym w Korei Południowej zamknięcie działalności. 
 • Liczba użytkowników kryptowalut podwoiła się w ciągu 4 miesięcy
  Globalna adopcja kryptowalut postępuje coraz szybciej, a od początku roku liczba użytkowników cyfrowych aktywów podwoiła się. Takie wnioski można wyciągnąć z najnowszego raportu opublikowanego przez firmę Crypto.com, która jest jednym z ważniejszych podmiotów w branży.
 • Chiny zobowiązują się do kontynuowania walki z kryptowalutami
  Ludowy Bank Chin stwierdził w sobotnim oświadczeniu, że bank centralny będzie „utrzymywał wysoką presję na hype handlu wirtualnymi walutami”.
 • Bank of America wskazuje potencjalne korzyści z przyjęcia BTC przez Salwador
  Zdaniem analityków Bank of America, Salwador może wiele zyskać dzięki uznaniu BTC za prawny środek płatniczy.
 • Zarządca aktywów z 45 mld USD w AUM inwestuje w Bitcoina
  GoldenTree Asset Management, amerykański menedżer aktywów z 45 mld USD pod zarządzeniem, podobno zakupił udziały w cyfrowym złocie.
 • Kopanie Bitcoina staje się o 6% trudniejsze
  Poziom trudności wydobycia Bitcoina – pomiar tego, jak trudno jest wydobywać kryptowalutę – wzrósł dziś o 6%. Wszystko za sprawą kolejnej dwutygodniowej korekty.
 • Ethereum London Hard Fork sprawi, że niektóre tokeny staną się bezwartościowe
  W okresie poprzedzającym London hard fork, czyli aktualizację Ethereum zaplanowaną na 5 sierpnia, wiele mówi się o EIP-1559, kontrowersyjnej zmianie kodu, która spali opłaty transakcyjne, usuwając niektóre ETH z obiegu.
 • Binance wstrzymuje produkty pochodne dla niektórych krajów Europy
  Wiodąca na świecie giełda kryptowalut ogłosiła, że przestanie oferować kontrakty terminowe i produkty pochodne w trzech europejskich krajach. Użytkownicy z Holandii, Włoch i Niemiec mają trzy miesiące na zamknięcie swoich pozycji.
Podsumowanie dnia w krypto [Newsy z 02.08.21]
reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.