Korea Południowa zamyka 11 lokalnych giełd kryptowalutowych | Wiadomości | CrypS.

Korea Południowa zamyka 11 lokalnych giełd kryptowalutowych

Mariusz Przepiórka
korea południowa kryptowaluty

Regulująca rynek finansowy Korei Południowej Komisja Usług Finansowych (FSC) odkryła pewne nielegalne działania, w efekcie których nakazała średnim giełdom kryptowalutowym w Korei Południowej zamknięcie działalności. Obecnie, zgodnie z oficjalnym komunikatem, 11 giełd, które korzystały z fałszywych kont, najprawdopodobniej zamknie działalność, ponieważ FSC zamierza wstrzymać ich transakcje i powiadomić o nielegalnych działaniach prokuraturę i policję.

Nazwy giełd nie zostały jeszcze ujawnione, jednak FSC nie udzieli im licencji na prowadzenie działalności i wówczas stanie się to jasne. Obserwatorzy branży już przewidują serię zamknięcia giełd kryptowalutowych przed końcem roku, ponieważ większość giełd – z wyjątkiem kryptowalutowych gigantów Upbit, Bithumb, Coinone i Korbit – nie zdołała otworzyć kont na prawdziwe nazwiska klientów, co jest warunkiem wstępnym do prowadzenia działalności. Ponadto kilka średniej wielkości giełd ogłosiło plany zakończenia świadczenia usług lub zamknięcia działalności.

Giełdy mają czas do 24 września

Wiadomo, że Darlbit i Bitsonic są wśród kilku koreańskich platform handlu aktywami cyfrowymi, które niedawno ogłosiły zamknięcie działalności. Darlbit zakończył działalność 15 lipca po powiadomieniu klientów o wstrzymaniu usługi wpłat i wypłat. Bitsonic natomiast poinformował  jedynie, że tymczasowo przestaje świadczyć usługi w celu odnowienia systemów usługowych.

Upbit i Bithumb, dwie największe giełdy kryptowalutowe w kraju, ściśle przestrzegają koreańskich przepisów i nie zostaną objęte sankcjami. „Lokalne giełdy muszą zakończyć proces uzyskiwania autoryzacji od Komisji Usług Finansowych do 24 września. Bitsonic twierdzi jednak, że otrzyma ISMS dopiero po wstrzymaniu usług od 6 sierpnia do 30 listopada” – czytamy w oświadczeniu regulatora. Według ekspertów branżowych, praktycznie nie ma możliwości, aby spółka Bitsonic spełniła wszystkie warunki w wyznaczonym terminie, więc można uznać, że giełda faktycznie zakończyła działalność.

korea południowa kryptowaluty
reklama
reklama