Raport Square za Q2 – Przychody Cash App wzrosły o 200% | Wiadomości | CrypS.

Raport Square za Q2 – Przychody Cash App wzrosły o 200%

Konrad Juszczyk
Przychody w Q2 z aplikacji Cash App od Square wzrosły o 200%

Kwartalne przychody aplikacji od Square, która pozwala na zakup aktywów kryptograficznych (Cash App) podwoiły się, pomimo znacznej utraty wartości bitcoinów posiadanych przez firmę.

Raport od Square za Q2

Firma ogłosiła imponujące wyniki finansowe za drugi kwartał 2021 roku w niedzielnym liście do akcjonariuszy. W raporcie Square ujawnił, że całkowity zysk brutto firmy wzrósł o 91% rok do roku do 1,14 miliarda dolarów. Usługi Bitcoin przyniosły firmie 2,72 miliarda dolarów przychodów, co oznacza wzrost odpowiednio o 210% r/r. Sam Cash App wygenerował zysk brutto w wysokości 546 mln USD, co oznacza wzrost o 94% r/r.

Warto podkreślić jednak, że w porównaniu do pierwszego kwartału tego roku przychody i zysk brutto z usług BTC spadły o 22,3% z 3,5 miliarda. Square zgłosił również utratę wartości posiadanych bitcoinów w wysokości 45 milionów dolarów.

Square kupuje AfterPay

Square ogłosiło zakup australijskiego serwisu ratalnego Afterpay za 29 miliardów dolarów. Transakcja ma pomóc firmie zbudować globalne imperium płatnicze. Ponoć Square chce połączyć usługę AfterPay z CashApp, oferując inwestycje z odroczoną płatnością. Zamknięcie transakcji planowane jest na pierwszy kwartał 2022 roku. Afterpay umożliwia sprzedaż produktów na raty w Australii, USA, Kanadzie i Nowej Zelandii. Pod nazwą Clearpay serwis działa we Francji, Włoszech, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Przychody w Q2 z aplikacji Cash App od Square wzrosły o 200%reklama
reklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.