Ethereum London Hard Fork sprawi, że niektóre tokeny staną się bezwartościowe | Wiadomości | CrypS.

Ethereum London Hard Fork sprawi, że niektóre tokeny staną się bezwartościowe

Autor: Redakcja
Redaktor: Albert Czajkowski
5 urodziny ethereum

W okresie poprzedzającym London hard fork, czyli aktualizację Ethereum zaplanowaną na 5 sierpnia, wiele mówi się o EIP-1559, kontrowersyjnej zmianie kodu, która spali opłaty transakcyjne, usuwając niektóre ETH z obiegu.

Nie są to jednak jedyne tokeny, które zostaną usunięte z obiegu. Przestarzałe staną się również tokeny gazowe, takie jak GST2 i CHI, używane przez deweloperów do zabezpieczenia niższych cen przy wdrażaniu inteligentnych kontraktów.

London obejmuje pięć oddzielnych propozycji ulepszeń Ethereum, czyli zmian w sieci, które zostały zgłoszone, omówione przez deweloperów i inne zainteresowane strony oraz zintegrowane z kodem. Jedną z nich jest EIP-3529. Jak wyjaśnił Tim Beiko, core developer z Ethereum Foundation w tym miesiącu na podcaście The Daily Decrypt:

Ethereum działa dzisiaj tak, że jeśli przechowujesz dane na Ethereum … kiedy usuwasz te dane z sieci, otrzymujesz mały zwrot gazu z powrotem. Jest to rodzaj zachęty dla ludzi, tak aby po sobie sprzątali

Zasadniczo istnieją inteligentne kontrakty, które nie są już potrzebne po pewnym czasie. Można to porównać do szklanej butelki, która nie jest już potrzebna po wypiciu napoju. Jeżeli ją oddasz do sklepu, otrzymasz niewielki zwrot kosztów – gazu, lub ogólnie rzecz biorąc, kosztów transakcji – które za nią zapłaciłeś. EIP-3529 likwiduje te zwroty.

Według Beiko, podczas gdy pomysł refundacji był dobry w teorii, to był częściej wykorzystywany przez deweloperów do korzystania z niskich opłat za gaz w sieci.

Czym są tokeny gazowe?

Tokeny gazowe, które po raz pierwszy pojawiły się na giełdzie lata temu, ułatwiają ten proces, działając jako “mechanizm przechowywania danych przy niskich cenach i uwalniania ich przy wysokich cenach”, zgodnie z projektem GasToken. Używając tych tokenów można płacić mniej za wdrażanie inteligentnych kontraktów.

Gas Token Two (GST2), jeden z tokenów, które mają stać się przestarzałe, jest notowany za ponad 200 dolarów na giełdzie kryptowalutowej Bilaxy. Jeszcze na początku kwietnia, zanim do hard forka London dodano EIP-3529, jego cena przekraczała 600 dolarów.

Podczas gdy tokeny nie będą miały rzeczywistej użyteczności po przyszłym tygodniu, bezużyteczne tokeny czasami też utrzymują aktywne rynki. Wystarczy zapytać yearn.finance, protokół DeFi, który wyemitował “całkowicie bezwartościowy token” z “0 wartości finansowej.” Token YFI jest teraz handlowany na poziomie ponad 31 000 USD i jest używany do podejmowania decyzji dotyczących zarządzania protokołem.

5 urodziny ethereumreklama

Dodaj komentarz

Ostrzeżenie o ryzyku Kryptowaluty oraz produkty lewarowe to bardzo ryzykowne istrumenty finansowe, mogące spowodować szybką utratę kapitału.

Materiały opublikowane na tej stronie mają jedynie cel informacyjny i nie należy ich traktować jako porady inwestycyjnej (rekomendacji) w rozumieniu przepisów ustawy z dnia 29 lipca 2005r. o obrocie instrumentami finansowymi. Nie są również doradztwem prawnym ani finansowym. Opracowania zamieszczone w serwisie Cryps.pl stanowią wyłącznie wyraz poglądów redakcji i użytkowników serwisu i nie powinny być interpretowane w inny sposób.

Niektóre artykuły opatrzone są odnośnikami do innych stron. Służy to uzupełnieniu przedstawionych informacji.
Niektóre jednak linki mają charakter afiliacyjny: prowadzą do oficjalnych stron producentów, na których można kupić opisywany produkt. Jeśli użytkownik dokona transakcji po kliknięciu w link, nasz serwis pobiera z tego tytułu prowizję. Nie wpływa to na finalną cenę produktu, a w niektórych przypadkach ją obniża. Portal CrypS.pl nie ponosi odpowiedzialności za treści, które znajdują się na podlinkowanych stronach.