Liczba użytkowników kryptowalut podwoiła się w ciągu 4 miesięcy | Wiadomości | CrypS.

Liczba użytkowników kryptowalut podwoiła się w ciągu 4 miesięcy

Mariusz Przepiórka
Liczba użytkowników kryptowalut podwoiła się w ciągu 4 miesięcy

Globalna adopcja kryptowalut postępuje coraz szybciej, a od początku roku liczba użytkowników cyfrowych aktywów podwoiła się. Takie wnioski można wyciągnąć z najnowszego raportu opublikowanego przez firmę Crypto.com, która jest jednym z ważniejszych podmiotów w branży. Firma wskazuje w swym raporcie, że od stycznia do czerwca liczba użytkowników kryptowalut wzrosła ze 100 milionów do 221 milionów.

Firma zwróciła uwagę, że adopcja kryptowalut przyspieszyła w tym roku, ponieważ zaledwie cztery miesiące wystarczyły, by prawie podwoić liczbę użytkowników ze 106 milionów w styczniu do 203 milionów w maju. Dla porównania, przejście z poziomu 65 milionów użytkowników do 100 milionów użytkowników zajęło dziewięć miesięcy. Wyniki przedstawione w raporcie wskazują również, że bitcoin (BTC) i druga najbardziej popularna kryptowaluta, ether (ETH), tracą swoje udziały w rynku kryptowalut, podczas gdy liczba użytkowników posiadających inne aktywa cyfrowe stale rośnie.

Rośnie udział klientów instytucjonalnych

Badanie wykazało również, że ogromny wzrost liczby użytkowników kryptowalut w tym roku można w pewnej części powiązać ze wzrostem popularności altcoinów lub kryptowalut innych niż bitcoin. Według ustaleń Crypto.com, przyjęcie altcoinów zostało prawdopodobnie pobudzone przez napływ użytkowników zainteresowanych nowymi aktywami, takimi jak dogecoin (DOGE) i Shiba token (SHIB). Mogło to mieć związek z krytyką bitcoina, który zdaniem Elona Muska zużywa zbyt dużo energii i ma niekorzystny wpływ na środowisko. Warto również zwrócić uwagę, że według danych Crypto.com, coraz większy udział w BTC i ETH mają podmioty instytucjonalne.

Najnowsze badanie Crypto.com dotyczące użytkowników kryptowalut to kolejna edycja danych statystycznych, które firma zaczęła publikować w maju 2020 roku. Metodologia badania analizuje dane on-chain w połączeniu z „dodatkowymi parametrami mieszanymi”, aby oszacować liczbę użytkowników kryptowalut na całym świecie. Najnowszy raport zawiera dane z 24 głównych globalnych giełd kryptowalutowych, w tym Binance, Coinbase, Huobi i innych.

Liczba użytkowników kryptowalut podwoiła się w ciągu 4 miesięcy
reklama
reklama